АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

130 аптек на Сумщині працюватимуть за програмою «Доступні ліки»


Сьогодні був останній день, коли аптеки могли подати заявки на участь в урядовій програмі по відшкодуванню вартості ліків. Нагадаємо, програма «Доступні ліки» передбачала, що хворі на  серцево-судинні хвороби, бронхіальну астму, цукровий діабет 2-го типу, мали отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Вона мала запрацювати з 1 квітня, та гроші не надійшли вчасно і договори з аптеками не заключали.

«Кошти на сьогодні вже в районах. Заключні сьогодні договори, вони мають відповідний перелік препаратів, які входять в цю програму і готові вже відпускати. Паралельно виписуються вже рецепти і хворі вже сьогодні – завтра можуть їх отримувати в  аптечній мережі. Двічі на місяць буде проходити відшкодування відповідно по звітності по рецептам у аптечній мережі», – повідомив начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій Бутенко.

За інформацію Сергія Бутенка, 34 суб`єкти господарювання по області заключили договори на участь у програмі. Всього це – 130 аптек. У обласному центрі – 40. Більше заявок від аптек на цей рік приймати не будуть. Перелік аптек у яких можна отримати ліки є на сайті Сумської облдержадміністрації. А також, на аптеках у яких можна буде придбати ліки безкоштовно за рецептом лікаря, будуть спеціальні наліпки з позначкою назви програми «Доступні ліки».

comments powered by HyperComments