Ангіограф у Сумській обласній лікарні має запрацювати наприкінці березня

Апарат із Нідерландів минулого тижня доставили до Сумської обласної лікарні.

«Реперфузійний центр нам дає можливість відновити кровообіг в перші години, в перший час настання гострого коронарного синдрому, тобто не дати можливості інфаркту бути як такому, відновити кровообіг в серці. Також система ангіографічна може бути використана для будь-яких судин тіла людини. Це можуть бути судини головного мозку, це судини шиї, судини кінцівок. За допомогою цього апарату, ми зможемо пролікувати будь-яку посудину», – розповів судинний хірург обласної лікарні Євген Марченко.
«Підготовлено 3 фахівці, 3 лікарі, двоє колег пройшли безпосереднє стажування на робочому місці в інституті ім. Амосова, фактично по півроку і навіть більше. Вони брати участь і в оперативних втручання і робили брали участь у методиках коронарографії. Зараз ми підготовлюємо технічну частину. Зараз як раз замовляємо проект для адаптації приміщень, де буде розміщуватись ангіограф. Ну а потім розпочнемо ремонтно-реконструктивні роботи. Є цілий ряд вимог для цього, бо це джерело випромінювання», – повідомив головний лікар Сумської обласної лікарні Володимир Горох.
Вартість цього обладнання 23 мільйони гривень. Для його придбання з обласного та державного бюджетів виділили по 11,5 млн гривень.
Ангіограф привезли до лікарні на вулиці Троїцькій. Поки його не встановлюють. За словами головного лікаря, запрацювати ангіограм має наприкінці березня. До цього часу мають завершити ремонт у приміщенні.
Потужність приладу дає змогу обслуговувати, в залежності від складності стану пацієнта до 5 людей на день.

comments powered by HyperComments