АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Бійцям 27-ї арт-бригади відмовили у розселенні


Не пустили на побивку. Дислокація військових 27 ракетно-артилерійської бригади, за розпорядженням Генштабу, мала бути у гуртожитку Лебединського училища. Втім туди бійців не потрапили. У місті їм місця не знайшлося. Тож військові оселилися у селі Кам′яне Лебединського району.

Валерій Ісмаїлов, командир 27-ї ракетно-артилерійської бригади, говорить, що він не міг залишити командування дивізіону. Тому він прийняв рішення розмістити його в Кам′яному тимчасово. Ті умови, які їм запропонували в Кам′яному, у школі, вони в основному кращі, ніж ті, які були на базі військового містечка в Лебедині.

Олександр Бакликов, Лебединський міський голова, розповів, що половина цього гуртожитку де 350 місць, за їхніми даними узимку там проживало разом з переселенцями близько 50 людей, зараз залишилось 30. Але на жаль така ситуація склалася, що на території міста дуже багато політичних інтересів. У цих інтересах було втрачено те, що бійці мали можливість нормально розташуватися, мали нормальні умови для життя, для відпочинку, бойової підготовки, а їх вивезли на Кам′яне, де немає інтернету, ні зв’язку, ні транспорту.

Максим Дриглов, військовослужбовець 27-ї ракетно-артилерійської бригади, розказав, що школа, в якій вони живуть, з 2012 року закрита, тому що вона не здатна там навчати дітей. Дах тече, стіни обшарпані. Вони взагалі сюди приїхали на відновлення – від 3 до 8 місяців. До 1 вересня їх точно в АТО не введуть.

Наразі мешканці міста, зокрема, жителі району «Черемушки» – це колишнє військове містечко – розпочали збір підписів та вийшли на мітинг – за повернення бійців арт-бригади до Лебедина. Зібрали 200 підписів. Також люди звернулися до голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка – з проханням посприяти тому, аби військових розсели у належних умовах. Микола Підопригора, заступник голови Сумської облдержадміністрації, говорить, що мер Лебедина точно в цій ситуації, на його думку, не винен тому, що принаймні у нього були пропозиції розміщення. Якщо були якісь дії інших зовнішніх сил, вони з’ясують, і відповідні органи правоохоронні теж на це звернуть увагу. Створена комісія за розпорядження голови ОДА, вони виїдуть у понеділок на місце і все з’ясують. Комісії дві та два завдання. Перше – з’ясувати чому так трапилось, друге – це знайти оптимальний механізм для розміщення військової частини у майбутньому.

За словами заступника голови обласної адміністрації, наразі розглядається кілька (а саме 7 варіантів) розміщення військовослужбовців. У тому числі – Ворожбянське ПТУ, два майданчики колишніх ракетних полігонів і Лебединське ПТУ, до якого бійців не пустили.

Коментар Анатолія Трояна, екс-міського голови Лебедина, а нині директора Лебединського училища лісового господарства, що відмовилося приймати на поселення військових, нам отримати не вдалося. Протягом дня чоловік слухавку не взяв – його телефон був вимкнений.

Нагадаю, це не перша історія з розміщенням військових, яка набула розголосу. У листопаді 2016 року про незадовільні умови, в яких їх оселили, заявили бійці 16-го батальйону 58 мотопіхотної бригади. Замість казарм, які мали для них збудувати, 200 бійців жили у наметах. 18 лютого в одному з таких сталася пожежа, в якій згоріли двоє військових.

comments powered by HyperComments