АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Будівництво біля школи: батьки учнів вдруге не домовились із забудовником


Батьки учнів 12 школи та 1 гімназії, міська влада та забудовники, які вирили котлован біля навчального закладу на Засумській 3/1, збиралися, щоб вислухати претензії один до одного та знайти компроміс. Батьки проти будівництва і хочуть, щоб земля належала школі, забудовник  же купив ділянку у тих, хто 9 років тому отримав її в оренду у міста рішенням тодішніх депутатів.

Ця земельна ділянка немає ніякого відношення до території школи або гімназії. Прокуратура обласна була проти виділення і вирішила, що рішення депутатів не має законності. Дійшло до Верховного суду України, де представляла інтереси прокуратури Генеральна прокуратура України. І, навіть, на цьому рівні вища інстанція підтвердила правомірність депутатів. Ми готові вислухати конкретно людей, щоб вони озвучили, що їх не влаштовує. Ну як взагалі не влаштовує будівництво? Є норми закону, давайте дотримуватися їх“, – сказав представник забудовника Юрій Василенко.

Член батьківської ради гімназії №1 Володимир Лободін сказав: “Ми готові до компромісу, але ми не будемо диктувати, що “от зробіть нам те-то”. Ми вважаємо, що якщо забудовник хоче щось зробити, нехай прийде до нас, покаже проект.  Територія гімназії, школи знаходиться в достатньо плачевному стані. Якщо можливо щось запропонувати побудувати, зробити, посадити дерева, зробити гарні зони відпочинку, це буду вирішувати не я, а група людей, яка реально хвилюється“.

Батько учениці 12 школи Олександр Степаненко: “14 Зараз нам пропонують купити нас, я і по-іншому це не можу назвати в будь-якій формі. Це буде «ми шось зробимо» або іще яким-то чином. Проблема зараз така, що у дітей не буде того куска землі, який би міг бути. Неважливо кому вона належала: школі, гімназії, управлінню освіти, місту – цією землею могли розпоряджатися діти”.

За словами директора Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, оскаржити передачу землю, як планували раніше, не можна: “Мені, на жаль, не було відомо, про існування оскарження прокуратурою міста суми даних рішень, що є рішення касаційної інстанції, яка підтвердила законність.  На даний час міською радою не може бути подано будь-яких позовів. Оскільки пройшли всі сроки позовної давності. Для того, щоб їх поновити потрібна мінімальна якась поважна причина. Її на даний час немає. Тому оскаржити дії 2006 року на даний час ніхто не зможе. Це факт”, – сказав Юрій Клименко.

У підсумку засідання, вирішили зібратися на наступному тижні – тоді забудовник має представити батькам проект і слухати їхні пропозиції до нього. Останні ж  – батьки першої гімназії та 12 школи до цього моменту мають зібратися, щоб спільно визначитися з умовами.

Подібне засідання було на початку тижня, його скликали після того, як батьки перекрили дорогу на перехресті вулиці Іллінської та вулиці Шевченка.

Ділянка ж, про яку йдеться, до 2008 року належала місту. На сесії міської ради депутати передали її в оренду підприємниці Семеніхіній для квіткового павільйону, згодом вона продала його разом із землею іншій підприємниці, яка і почала реконструкцію. Проект дозволяє звести будівлю у 18 метрів – це 6 поверхів.

comments powered by HyperComments