Чиновники Сумської міськради не реєстрували петицію

З’явилась у системі електронних петицій. Мова йде про закупівлю 45 тролейбусів для сумчан у наступному році. Ініціатива розмістити її на порталі громадських пропозицій була майже місяць тому. Втім тоді чиновники Сумської міської ради її не зареєстрували. ” Вирішив зареєструвати на сайті електронних петицій петицію з вимогою того, щоб у наступному році було закуплено 45 тролейбусів. Але дану петицію чомусь на сайт не було відправлено, її, як то кажуть “відфутболили”, – каже співавтор петиції Андрій Васін.

Натомістьчерез два тижні після звернення авторам петиції надіслали відповідь – у ній зазначено, що придбання запропонованої кількості тролейбусів не є доцільним. Учора з цього питання ми зателефонували до правників міської ради – просили коментар щодо відмови. За кілька годин потому петиція про 45 тролейбусів з`явилась  в системі. Начальник правового управління пояснив – помилку виправили.

Я безпосередньо сам пішов до відділу з комунікацій, поспілкувався, вони сказали – немає жодних питань. Я не знаю, чому це непорозуміння виникає, але, може бути що це положення, новий порядок про електронні звернення, він ще не те, що не працює, а не напрацьований працівниками. Тобто, вони ще реалізують цей порядок. І може бути на стадії упорядкування, роботи за цим порядком виникають такі питання», – каже начальник правового управління Сумської міськради Олег Чайченко.

Зазначу, упродовж доби вона набрала понад три сотн іголосів із 250 потрібних.Нагадаю:термін збору підписів на підтримку електронних петицій наразі становить 45 діб замість 90, як було раніше. Таке рішення прийняли на черговій сесії міськради 25 жовтня. За словами Олега Чайченка, те, що такі строки збору підписів не прописані, як того вимагає закон, у Статуті територіальної громади, не є підставою вважати нововведення незаконними: «На даний час статут міста, він проходив громадські обговорення, якщо ви пам’ятаєте ще в травні, але на останні громадські обговорення не прийшов жоден городянин, хоча інформація була. Тобто, цей документ знаходиться на стадії прийняття Сумською міською радою. Але, цей порядок, він не протирічить статуту, а відповідає змісту закону. Тобто, він є самодостатнім документом, на підставі якого громадяни можуть реалізувати своє право на електронне звернення. Тобто, жодних перешкод для електронних звернень немає».

comments powered by HyperComments