ОСТАННІ НОВИНИ

Депутати Конотопської міськради не зібралися на сесію (ОНОВЛЕНО)


У суботу, 12 серпня, у Конотопі мала відбутися сесія міськради. Йдеться про пленарне засідання, яке не можуть провести останні 2 місяці. Через це міський голова пішки ходив до Києва.

 На сесію міськради прийшли ті, кого безпосередньо стосуються  рішення депутатів. Серед них пан Євгеній з колегою. Таких, як вони, у місті понад 2 сотні.

«Ми від містян приходимо сюди півроку. Сесія не відбувається, а нам виділили приміщення, а там треба ремонт. Люди просять, коли до вас можна приїхати, але сесії не відбуваються. І обладнання нам треба і санвузли. А нічого цього немає», – говорить голова організації людей з інвалідністю на візках Євген Величко.

Ярослав Коваленко – три роки був у зоні збройного конфлікту.

«Я в 2015 году написал все документы, прошел все документы. Так оно и решается. У меня жена, ребенок. Есть жилищные проблемы. Есть возможность обеспечить жильем, но опять все застряло», – говорить чоловік.

На годиннику 10 ранку. Депутати реєструються. На  сесії Конотопської міської ради у порядку денному було 14 питань. Ці питання стосуються медицини, транспорту , земельні питання. До їх розгляду не приступили. Із 36 депутатів були присутні 17.  2 депутати не вистачило аби розпочати сесію.

Після цього мер Конотопа запросив присутніх на брифінг. Винятком стала Інна Панченко, кореспондент газети «Сумщина».

«У мене є журналістське посвідчення. Міський голова визнав те, що він є порушником закону, бо псевдо журналістів він не впускає до себе. Я хотіла запитати, чому важливі соціальні питання не внесені до порядку денного», – говорить жінка.

«Президент України не дослухався до того звернення, ультиматуму, який я йому поставив, щоб його фракція прийшла і проголосувала за соціально-важливі питання. Ми плануємо орієнтовно цього тижня вирушити на місто Київ до Адміністрації Президента і великою кількістю людей громади міста Конотоп лягти навпроти Адміністрації Президента на карематах і будемо голодувати, поки не буде розпущено Конотопську міську раду, поки він не дасть команду фракції БПП «Солідарність» прийти і проголосувати за соціально-важливі питання», – говорить Конотопський міський голова Артем Семеніхін.

Були відсутніна засіданні депутати 4 фракцій.

«Чтобы сессии проходили максимально быстро, идет большая подготовительная работа. Этого всего не делается, идет давление на депутатов, идет давление на активистов, прямые угрозы, саботаж, и то, что депутаты не пришли означает, что проэкты  материалы решений сессии не подготовлены», – каже про причину неявки голова фракції БПП «Солідарність» Тарас Омельченко.

«Я домагаюся, щоб рішення сесії, особливо бюджетні питання не надавалися менше ніж за добу, бо за кожним питанням стоїть доля міста. Ці питання треба вирішувати, а не приймати під тиском, не привозити тітушок і не протягувати питання, які необхідні міському голові», – повідомила Тетяна Сизон від Рідного міста.

«Я  не довіряю міському голові. Это недоразумение, что он стал мэром.  Я не могу голосовать за то, что я не понимаю и не знаю. Материалы сессии приходят на 200 листах мелким шрифтом. Я лично добиваюсь его отставки»,  – повідомив Олександр Кирій від Волі народу. 

  Четверта фракція, депутати якої не були присутні на сесії Конотопської міської ради, – «Народної партії». Чому не прийшли – відкоментували телефоном.

«Люди б залишили відпустки і прибули на сесію, аби мали змогу завчасно ознайомитися і поговорити стосовно питань. Це фізично неможливо.     208 сторінок 4 шрифтом в таблицях  – напередодні о 18 годині матеріалів не було. Наступного дня на комісії люди отримали матеріали сесії. там була ціла хмара питань, а висновків бюджетної комісії не було», – каже член фракції «Народна партія» Віталій Бібік.

Нагадаю, тиждень тому в Конотопі відбулося народне віче. Тоді містяни склали звернення до Президента. В ньому просили  розпустити депутатський корпус та призначити перевибори у Конотопі. Цей лист Артем Семеніхін протягом тижня ніс у Київ пішки. Там, за його словами, Глава держави до нього не вийшов.

Наразі на сайті Верховної ради України зареєстровано проект Постанови про призначення позачергових виборів депутатів Конотопської міськради. З`явився він у п`ятницю, 11 серпня. Чому Президент особисто не вийшов до міського голови Конотопа Артема Семеніхіна, нам дізнатися не вдалося. У прес-службі Глави держави слухавки не взяли.

Залишити коментар