АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Двом громадам на Сумщині відмовили у об’єднанні


«Дорожня карта» – на форум із такою назвою зібрались представники районів і голови об’єднаних територіальних громад. Говорили про життя вже створених громад і тих, які тільки планують об’єднуватися.«Це курс на якість, а не на кількість громад. Увага звертається на спроможність громад, на те, що громада, яка створюється вона повинна бути з точку спроможності із точки зору інфраструктури, із точки зору фінансового потенціалу. Але важливо нас сьогодні дотримуватися перспективного плану об’єднаних громад. Я не буду приховувати дали навіть уже 2 відмови у зв’язку з невідповідністю», – повідомив перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Олександр Марченко. Мова йде про Юнаківську громаду, яка не підходить під закон про так звану “олійну пляму” та Новослобідську, Путивльського району. Їм документи повернули на доопрацювання.
Про перспективу створення ОТГ у місті, яке очолює розповів ворожбянський міський голова Андрій Дружченко: «Ініціатива створення є, але ті села, які є зараз поряд, вони говорять, що вони ще хочуть побути самостійними, в плані тому, що вони хочуть доробити, водогони, освітлення. Всі мають такий страх, що якщо буде об’єднана територіальна громада, то всі кошти будуть сплановані в центрі об’єднаної громади».
«Як правило, може перший рік так і буває, а далі починається інстинкт самозбереження голови цієї об’єднаної громади, бо йому ж треба, щоб там теж голосували. І от до кінця каденції він усе зробить, бо йому треба, щоб його там теж поважали. Зараз головна річ по перспективному плані – це закрити повністю всю територію без білих плям», – пояснює консультант Міністерства регіонального розвитку Юрій Ганущак.
На форумі  менеджер центрального HUB програми U-Lead з Україною Владислав Синицький представив програму по фінансуванню створення Центрів адміністративних послуг у громадах. На рівні держави мова йде про 800 тисяч євро – на створення 600-та ЦНАПів. Серед 12 відібраних громад фіналістом стала Миколаївська селищна ОТГ нашої області.
За перспективним планом, в області має створитися 59 територіальних громад. На сьогодні створена 21 громада, з них – 2 міських, 9 – селищних і 10 сільських. 30 квітня у чотирьох об’єднаних територіальних громадах, створених на Сумщині, відбудуться вибори. Загалом же депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів по України обиратимуть у 40-ка новостворених адміністративних одиницях.

comments powered by HyperComments