Дитсадок “Яблунька”: відремонтований другий корпус не працює


Ремонт зробили, але приміщення, в яких мають виховувати дітей, пустують. Мова йде про частину дитячого садка «Яблунька» на Хіммістечку в Сумах. Його після реконструкції  відкрили у листопаді 2015-го року. На першу чергу ремонту витратили близько 6 мільйонів гривень міського бюджету. До садка ходить 145 дітей. Це чотири дошкільних групи. Ремонт другого корпусу почали наприкінці 2016-го, а закінчили у серпні цього року. На роботи витратили близько 7,5 мільйонів бюджетних коштів. Розрахований він на 4 групи. Дві з них – для дітей до трьох років і по одній – з трьох та з п’яти років. Загалом на 70-80 вихованців. Поки дітей тут немає.

«Батьки ходять кожного дня, починаючи з вересня місяця. Дуже цікавляться, кожного дня ми приймаємо. Бажаючих дуже багато, дуже багато. Наразі  навіть що на групу раннього віку бажаючих у нас сімдесят дітей, які хочуть, але ми їх не можемо усіх взяти. – А група раннього віку на скільки розрахована? – Одна група на 20 дітей, а так, як їх буде дві – то 40», – каже директор ДДЗ №38 “Яблунька” Наталія Матюхіна.

Замовником відбудови садка є управління капітального будівництва: «Є замовник, є підрядник, є проектант і є ДАБК. Тобто, на сьогодні ці чотири організації займаються здачею об`єкта в експлуатацію. Об’єкти такого рівня не здаються формально. Тобто, приїжджає ДАБК, перевіряє документацію, чи всі роботи виконані, чи є відхилення від проекту. Я можу сказати, що ніяких відхилень від проектної документації немає», – розповів начальник Управління капітального будівництва Сумської міськради Віталій Шилов.

«Введення в експлуатацію вже здійснюється не по декларативній формі, не у формі декларації, а при отриманні сертифікату. І для отримання сертифікату ми перевіряємо весь комплект документації проектної, дозвільної і відповідність виконаних робіт цієї документації. Тому є значний обсяг робіт для наших інспекторів, але все іде по плану. У нас є визначений законодавством термін, у нас ще тиждень є для цих робіт. А потім робиться нашими інспекторами висновок, на підставі чого видається сертифікат», – каже начальник управління Державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міськради Анатолій Довбня. За його словами, це і буде введенням будівлі в експлуатацію.

Зараз на Хіммістечку функціонує 4 дитячі садочки. В них виховують близько 1000 дітей. Ще понад 200 дітей, яким не вистачило місця.

” Якраз друга черга нашого садочка «Яблунька» дозволить нам зняти цю напругу. Якщо виникають по Хіммістечку ситуації, коли садочки не можуть у зв`язку з переповненістю груп прийняти до себе діток, тоді їм пропонуються найближчі садочки: чи у 9-му мікрорайоні, чи на вулиці Металургів”, – каже заступник начальника Управління освіти і науки Сумської міськради Тетяна Дрига.

 

 

comments powered by HyperComments