Ігор Шаповал: “Нині на Сумщині наші ідеї та програми підтримують близько 100 тисяч людей”

Напередодні Дня заснування «Товариства Червоного Хреста» в Україні про важливість та значення цієї організації зокрема на Сумщині ми розмовляли у студії «Слободи-FM» з головою обласної організації «Товариства Червоного Хреста» в Сумській області Ігорем Шаповалом та молодіжним координатором цієї організації Владом Золоторьовим.

-І.Ш. Цього року нашій організації 99 років. Наступного року будемо відзначати 100-літній ювілей. І за цей час, напевне, кожний житель України чув про діяльність цієї організації і тією чи іншою мірою стикався з нею. Це міжнародна організація, куди ми входимо як національне товариство. Загалом Міжнародна федерація – це 192 національних спільноти, які об’єднані спільними ідеями та принципами. А як міжнародна інституція Товариство Червоного Хреста існує вже 153 роки. На Сумщині ідеї і програми Червоного Хреста підтримує приблизно 100 тисяч людей, які в силу своїх можливостей нам допомагають.

– Що принципово змінилось в діяльності вашої організації нині? Які нові програми і напрямки ви плануєте втілити в життя найближчім часом?

– У нас іде глобальна трансформація. Ми все намагаємося змінити. Одне, що залишиться незмінним, – це принципи «Товариства Червоного Хреста». Ми зробили пріоритетом те, щоб змінитися у плані омолодження колективу. На наш молодіжний осередок ми покладаємо великі надії, тому що молоді люди сьогодні найбільш креативні, більш контактні, вони використовують інтернет-ресурси, вони мають хорошу зовнішню та внутрішню комунікацію, вони гнучкі, вони пропонують масу нових рішень. І ми налаштовані на те, щоб саме молоді люди внесли «свіжу кров» у діяльність нашої організації, і тим самим охопити саме молодіжне середовище. Бо це те середовище, яке повинно поважати старість і допомагати людям похилого віку.
Найбільша проблема для нас – це втримати рівень роботи наших районних організацій. Усе, що ми отримуємо сьогодні у вигляді фінансів, натуральної гуманітарної допомоги, ми тільки маємо право використовувати для підтримки організації лише 20%. Усе інше віддаємо населенню. І цих 20% нам не завжди вистачає, щоб виплатити мінімальну заробітну плату, оплатити комунальні послуги, оренду приміщення, телефон та перевезення гуманітарного вантажу. Тому ми вимушені скорочувати чисельність наших працівників у районах. Ми вже не один рік чекаємо, щоб законопроект «Про організацію «Товариства Червоного Хреста» адаптували до Податкового кодексу. Ми сподіваємося, що нас почують і законодавство, для таких організацій, як наша, почне працювати на користь організаціям.

Одним із напрямків вашої роботи на сьогодні є донорство. Чи в достатній кількості область забезпечена компонентами крові?

І.Ш. За кількістю акцій, які проходять у Центрі збору крові, ми бачимо, що активність молодих людей збільшується. Але це не задовольняє усіх потреб нашої області. На сьогодні держава не може забезпечити компонентами крові лікувальні заклади у повному обсязі. На жаль, сьогодні більше платить населення для того, щоб лікуватися компонентами, використовувати їх у процесі лікування, ніж держава. Тому ми завжди говоримо: любі волонтери, любі учасники донорського руху приходьте і здавайте кров. Так ми будемо допомагати закривати проблеми населення. Багато людей не можуть собі дозволити купити компоненти крові. Це дуже дорого. А є такі групи крові, які знайти дуже важко. Ми агітували та будемо агітувати: приходьте та здавайте кров. Я вважаю, що нам потрібно об’єднатися. Це питання підтримувати і не в якому разі від нього не відмовлятися.

– Перша невідкладна допомога. Ви багато працюєте в цьому напрямі. На які верстви населення спрямовано навчання? Чи змінилася система начання оснеовам першої медичної допомоги?

І.Ш. Ми зараз беремо напрямок роботи із такими людьми, які не володіють медичними знаннями. Вони мають ряд професій, які не мають відношення до медицини. Але такі люди повинні мати знання у сфері надання першої невідкладної допомоги. Вони повинні розуміти, що навчаючись і оволодіваючи цими знаннями, вони не потраплять під кримінальну відповідальність у випадку ліквідації надзвичайної ситуації, де буде необхідним надання першої допомоги постраждалому. Ми намагаємося охопити і наймолодше покоління. Не один рік ми працюємо із шкільними навчальними закладами. Щоб це покоління починало отримувати і в собі виховувати почуття необхідності отримувати такі знання і використовувати їх на практиці.

Які плани на майбутнє? Які ініціативи організація має намір втілити в життя у найближчий рік?

– Ми продовжуємо програму – це контрольована допомога у лікуванні хворим на туберкульоз. Ці люди, які пройшли лікування у стаціонарі активної фази, і проходять амбулаторну фазу лікування. Тобто вони вже безпечні для оточуючих, але повинні пройти курс лікування, яке дозволить повністю вилікуватися. Ця програма дозволяє поліпшити мікроклімат у хворих, які ведуть асоціальний спосіб життя. Ще один важливий напрямок –  це розвиток загону швидкого реагування. Це участь у всіх надзвичайних подіях не тільки на території області, а й України в цілому. Наші загони активно працюють зараз і у зоні АТО. Ми сподіваємося створити і нову структуру нашої організації, яка дозволить ефективно працювати із районами. Це прозора фінансова система. Усі «Товариства Червоного Хреста» зв’язуються в єдину електрону систему. А це в свою чергу дозволить отримати швидку інформацію відносно усіх товариств в Україні. Буде це людина, якій потрібні компоненти крові, чи контролюючий орган. Також ми створили школу волонтерів. Сьогодні ми хочемо її запустити і доробляємо програму. Щоб волонтери, які до нас приходять розуміли, для чого вони тут, чим вони займаються, що їх може чекати в їх діяльності. Тобто люди не наосліп повинні працювати. Бо наша робота інколи пов’язана із ризиком.

comments powered by HyperComments