АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Конкурс директорів закладів культури стартував на Сумщині

Конкурс керівників закладів культури стартував  на Сумщині. Директорів обирають у театр для дітей та юнацтва, обласну філармонію и та художній музей ім.Онацького. Відбір триватиме 2 дні, спочатку для кожної посади окремо зібралася комісія.

“Сам конкурс відбувається у 2 етапи. На першому етапі обирається голова комісії і переглядаються документи на відповідність кваліфікаційним вимогам, на другому етапі відбувається співбесіда с кандидатом. Наказом управляння майном створено склад комісії, туди входили представники депутатів сумської обласної ради, представників від трудового колективу, як не входять до трудового колективу закладів і також представники від громадських організацій”, – розказала секретар конкурсних комісій Наталія Борзяниця.

На крісло директора ТЮГу претендує 2 кандидати. Один із них – нинішній керівник закладу Віктор Кулемза. У цьому році йому 71 рік. Закінчив режисерське відділення Харківського інституту культури. Театр для дітей та юнацтва очолював останні 11 років. Крім нього, на крісло директора претендує кандидат, яка 18 років працювала актрисою цього театру, Лариса Леонідова, 56 років. Має спеціальність актора театру ляльок закінчивши Дніпропетровське театральне  училище та режисера драматичного театру і викладача, яку отримала в Харківській академії культури. Останні 4 роки – жінка безробітна, до цього обіймала посаду методиста у районному управлінні культури Запорізької області.

На керівництво обласною філармонією  подали документи 2 претенденти. Один з них – нинішній керівник закладу – Надія Дяковська. 67 років. Закінчила Харківський інститут культури за спеціальністю культурно-освітня робота. Філармонію очолювала останні 30 років. Другий кандидат – її заступник – Олександр Даниленко. 59 років. У Сумському музичному училищі отримав спеціальність викладача баяну та керівника оркестру народних інструментів. Також закінчив Ленінградську  вищу школу за напрямком культурно-освітня робота.  На посаді заступника директора працює останні 16 років.

За день до старту конкурсу Надія Дяковська написала самовідвід.   “Треба без бою віддати місце молодим”, – пояснила Надія Дяковська. За інформацією секретаря конкурсної комісії Наталії Борзяницької, обиратимуть з одного кандидата, який залишився.

Очолити обласний художній музей ім.Онацького хочуть 4 людини. Це Надія Юрченко, яка на сьогодні виконує обов’язки директора закладу. Їй 70 років. Закінчила Київський художній інститут за фахом мистецтвознавець. Керує музеєм останні півроку. Ще один претендент – молодший науковий співробітник цього музею – Олексій Сємашко, 39 років. За освітою вчитель англійської мови, зарубіжної літератури та основ інформатики. У музеї працює 8 років. На крісло директора закладу претендує і заступник директора міської комунальної галереї – Дмитро Євдокимчик. 42 роки. Має диплом Харківського інституту культури за спеціальністю музейна справа та охорона  пам’яток історії та культури.  Заступником директора агенції промоції працює останній 5 років. Очолювати музей хоче і Артур Мокрусов, 29 років. Закінчив історичний факультет Одеського Національного університету. 5 років очолював конотопський краєзнавчий музей, потім залишив посаду через денну форму навчання в аспірантурі Київської академії керівних кадрів культури і мистецтв. Зараз, за сумісництвом, працює науковим співробітником цього музею.

Обирати переможців спеціальні комісії будуть завтра, 20 квітня, після того як заслухають виступи кожного кандидата.

comments powered by HyperComments