АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Контакт-центр із безоплатної правової допомоги відкрили у Сумах (ОНОВЛЕНО)


Правові консультації телефоном. Колл-центр Регіонального центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги відкрили сьогодні у Сумах. Тут позмінно працює шість спеціалістів і начальник відділу. Графік – із сьомої ранку до дев`ятої вечора. «Виникають іноді труднощі, так як багато людей хочуть отримати консультацію, але, в цілому, справляємось. Коли людина бажає отримати юридичну консультацію, вона телефонує на єдиний номер нуль вісімсот, до речі зараз телефонують, переключать зараз на іншого оператора.. і запитує інформацію, яка її цікавить з правових питань. Ми вислуховуємо питання і потім, безпосередньо надаємо юридичну консультацію», –  розповідає головний спеціаліст із забезпечення роботи контакт-центру Євген Дроновський.

Цей контакт-центр – другий  в Україні. Базовий знаходиться у Чернівцях, працює два роки. Обидва консультують людей з усіх регіонів країни. До офіційного відкриття контакт-центр три місяці працював у тестовому режимі. За цей час за правовими консультаціями сюди зателефонували близько чотирьох з половиною тисяч осіб. “Найбільше до нас зверталися з Київської області, Дніпропетровської, Запорізька. Крім того звертаються з Донецької і Луганської областей. Найбільш поширені – це питання «на злобу дня». Це питання про соціальне забезпечення, питання про сплату субсидій, щодо зняття з реєстрації, виписки людей, щодо навпаки реєстрації, коли відсутні якісь із документів. Крім того, поширеними є питання щодо встановлення певних фактів, тобто встановлення факту смерті на непідконтрольній території, факту народження, ну і інші такі питання. Трудові теж, до речі. Доволі часто звертаються з трудовими питаннями», – каже начальник контакт-центру із безоплатної правової допомоги Олексій Рибалка.

Для отримання безкоштовної консультації з правових питань треба зателефонувати на єдиний телефонний номер: 0-800-213-103

«Більшість людей, які отримали цю консультацію, вони не потребують потім звернення до адвоката. І їм не потрібно витрачати свій час для того, щоб іти до бюро, чи до центру правової допомоги і звертатися до адвоката, потім в суд чи до іншого державного органу. Вони отримують саму основну і важливу інформацію безпосередньо по телефону», – каже Міністр юстиції  Павло Петренко.

Загалом,  в Україні діє близько 550 центрів і бюро, де є можливість отримати безоплатну правову допомогу. Зокрема, на Сумщині – 4 міських центри і 18 бюро.

«Чому люди туди звертаються, тому що всіх приваблює слово «безоплатна» правова допомога. А я у всі часи знаю, що все, що робиться безоплатно, то воно все робиться неякісно. Після того, як прийняли закон про прокуратуру і внесли зміни у 2016 році у Конституцію, де позбавили прокуратуру права представлять інтереси громадян, перш за все соціально незахищених у судах, то я вважаю, що ці центри безоплатної правової допомоги ніколи, повірте мені, в майбутньому не замінять прокурорів», – каже заслужений юрист України Олексій Баганець.

Залишити коментар