Мешканці Баранівки у Сумах протестують проти вирубки лісу

Сьогодні сумчани вимагали, аби сосни та дуби на Баранівці не пиляли. Біля колишнього табору «Електрон» є   зрубані  дерева, а також сосни з насічками.

Через це сьогодні після обіду протестувати зібралися жінки – мешканки району.

“У меня возле дома дубы стоят, они с насечками, признаков заболевания я не вижу. Был летом бурелом, на каждые 5 сломаных деревьев вывозилось 25 машин леса. В лесу одни пеньки стоять будут”, – говорить Наталія Литвиненко.

Її сусідка Олена Шамрай каже: “Выпиливались деревья долго, около недели. Не могли смотреть равнодушно. Стали снимать на видео – люди стали убегать. Это  в прошлом году. После себя стали жечь то, что спиляли, но это должно утилизироватся. Это  продолжается по всей Барановке”. 

Через кілька хвилин на місце приїхав лісничий.

“Сейчас идет массовое распостранение жука-короеда  – вершинний короед. Средств борьбы нету. Заселяет он сырые деревья. В сухих его нету. Если мы их не уберем – они усохнут и жук перейдет на другие. За месяц площади короеда увеличились в 10 раз. Было 300 гектар – сейчас до тысячи доходит по области. Все проверяется, а не так что лесники захотели”, – каже Олександр Баня, заступник начальника відділу обласного управління лісового та мисливського господарства.

На місце жінки викликали і поліцію.

“Інспектори  поговорили з лісівниками, які здійснювали ці роботи, згодом прибув лісничий, який надав документи, що підтверджували вказаний вид роботи. Патрульні відібрали заяву від жінки, що зверталася на 102, відібрали пояснення від учасників події, а також взяли копії документів, що надав лісничий”, – говорить Олег Сологуб, старший інспектор Управління патрульної поліції в м. Суми.

comments powered by HyperComments