На Сумщині презентували проект із переробки сміття

Для переробки сміття. У Ромнах презентували проект «Еко-клін». Це – один із переможців конкурсу проектів обласного управління молоді та спорту. Ціна, що він коштує, – 55 тисяч гривень.

У термокомпостері – черв’яки – вони їдять органічні відходи. Компостери виготовлені з морозостійкого пластику. Один коштує 3 тисячі гривень. Мета проекту – очистити природу від сміття. Гроші конкурсу виграла громадська організація «Новий світ».

У кожному компостері 750-800 особин. Контейнери загалом роздадуть вісьмом школам трьох районів – Липоводолинському, Недригайлівському та Роменському – по одному на школу.

Окрім подарованих компостерів – у школах влаштовують презентації. Розказують та показують промо ролики – як можна сортувати тверді відходи, зокрема, пластик, папір, утилізувати батарейки. Ставку ж на першому етапі зробили на органіку, бо це наглядно і простіше зрозуміти дітям.

 Дмитро Лазненко, доцент кафедри прикладної  екології, говорить: «Це дуже актуальне завдання, актуальна тема. Органічні ці відходи, які легко біологічно розкладаються, вони складають приблизно порядку 40 % загального обсягу відходів, по масі якщо брати. Я більше бачу таку, як інформаційну цінність – інформування школярів і батьків»

comments powered by HyperComments