Наш земляк Володимир Дудка – у полоні російської ФСБ


Уродженець Сум Володимир Дудка з листопада минулого року перебуває в слідчому ізоляторі Сімферополя.Чоловіка звинувачують у диверсійній діяльності. Учора Київський районний суд анексованого Сімферополя продовжив арешт чоловіка до 8 липня.

Володимир Дудка навчався в сумській школі № 8 на Троїцькій. Зараз це Олександрівська гімназія. Випустився  у1982-му році. За словами класного керівника, юнак близько 10 років після цього регулярно навідувався до школи в гості до своїх вчителів. Востаннє був тут 5 років тому, коли приїздив на зустріч з однокласниками – на 30-річчя випуску. Лариса Василівна – колишній класний керівник Володимира Дудки.

  «Він мав мету і мотивованість до того, що «мені потрібні знання». Вже будучи в 10 класі, Володя знав, що буде військовим. Він готувався до цього: не тільки старанно вчився, але був активним спортсменом, приймав участь у заходах, які проводилися в школі», – ділиться класний керівник Володимира Лариса Никонець.

 Створивши сім’ю, чоловік переїхав до Криму.Служив в українських військово-морських силах. Вийшовши на пенсію, працював уросійському МНС.Торік 9 листопада дорогою до лікарні чоловіка затримали співробітники ФСБ. Того ж дня затримали і двох товаришів Володимира – військових експертів центру «Номос»Дмитра Штиблікова та Олексія Бессарабова. Усіх підозрюють у тероризмі та диверсійній діяльності.

За даними «Кримської правозахисної групи»,  в слідчих ізоляторах і в’язницях на анексованій території перебувають не менше 40 кримчан. За словами координатора Ольги Скрипник, згідно з резолюцією Ради Європи, ці люди мають підпадають під критерії політичних в’язнів.

 

comments powered by HyperComments