Обговорення тарифів на тепло та гарячу воду у Сумах зірвали


Сьогодні «Сумитеплоенерго» відбулись відкриті слухання про підвищення тарифів на тепло та гарячу воду. Зал, що розрахований на 100 осіб, не вмістив усіх, тож сумчани вимагали перенести слухання у більш комфотні умови.
Директор ТОВ «Сумитеплоенерго» Дмитро Васюнін пояснив, що для зміни тарифу є об’єктивні причини. Діючий тариф був розрахований на базі 2012 року. Протягом 5 років змінились складові тарифу такі як ставка податку, енергоресурси, зарплата та оренда.
За планом «Сумитеплоенерго» тарифи мають вступити у дію з 1 жовтня цього року. До цього, після відкритих слухань, тарифи мають затвердити у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
У середньому вартість послуг для населення за розрахунками тепловиків має зрости на 20%. Відтак, у будинках з лічильниками споживачі платитимуть замість 1180 грн до 1398 грн\ Гкал. У будинках без приладів обліку споживачі заплатять на майже 7 гривень більше за кожен квадратний метр (замість 32.68 грн – 39,22 грн)
Вартість послуги за гаряче водопостачання може зрости з 69, 63 грн до 85,54 грн.
«Вони отримали прибуток більше 48 млн, тобто враховуючи те, що обсяг виробництва зменшився на 30%, враховуючи те, що це по 680 грн/Гкал,, тобто у двічі меншому тарифі вони отримали 48 млн прибутку, а сьогодні вони намагаються підвищити тариф вдвічі і отримувати більше прибутків. Намагання бізнесу таке зрозуміло, але чому ми повинні сплачувати надприбутки олігархам», – пояснив голова громадської комісії з питань бюджету Сумської міськради Андрій Фролков.
«Сьогоднішня подія – люди показують, що у них один критерій індикатор – це неспроможність платити сімейних бюджетів і вартість життя. Тобто, конфлікт сьогодні не технічний, а просто соціальний. Сама головна місія тепловиків, водоканалу та інших – це інтереси людей. Люди – це годувальники їхні і якщо люди підуть, як індустріальні підприємства. І якщо вони розбагатіють, то вони перейдуть всі дома на індивідуальне опалення і це підприємство зникне. Тому я вважаю, що сьогоднішній конфлікт – це урок для всіх», – висловив свою думку член громадської ради при виконавчому комітеті Сумської міськради Валерій Романенко.
У підсумку, засідання перенесли на 9 вересня, це вихідний на 11 годину, у синю залу будинку рад.

comments powered by HyperComments