Обласні депутати проголосували за зміну меж ОТГ Сумщини

Депутати Сумської облради внесли зміни до перспективного плану формування ОТГ. За ним змінилися межі 6 громад.  У результаті прийнятих змін до перспективного плану виокремилася Андріяшівська сільська ОТГ із центром у селі Андріяшівка Роменського району.

Також на Сумщині змінили межі  Дубов’язівської селищної ОТГ Конотопського району. До неї приєдналися Чернечослобідська та Буриківська сільські ради Буринського району.

До Садівської громади Сумського району приєдналася Голубівська сільська  рада Лебединського району.

До Синівської сільської ОТГ приєдналася Саївська сільська рада Липоводолинського району.

До Глинської сільської ОТГ  приєдналися Малобубнівськата, Гришинська сільська ради та вийшли  з цієї ОТГ Андріяшівська, Перекопівська, Андріївська, Василівська та Анастасівська сільські ради.

До Миколаївської сільської ОТГ приєдналася Кровненська сільська  рада .

“Для конкретних сіл це можливість найближчим часом в рамках приєднання прийняти відповідні рішення, процедура значно простіша, ніж була на першочерговому етапі створення громад і пройти процедури до виборів до діючих громад. Процедура така:  рішення сільської ради, обговорення,  звернення до діючої громади, вона дає своє погодження”, – говорить Олександр Сітак, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської ОДА.

“Ми бачимо створення своєї особистої громади, в яку повинні ввійти Юнаківська, Басівська, Кияницька, Могрицька сільська рада. Центр в Юнаківці. Обласна адміністрація нам відмовила в нашому висновку, сказали, що об’єднуємося не в межах перспективного плану і сказали, що ми громада не спроможна, але ми спроможна”, – говорить Олена Сімон, представник Кияницької сільради.

Юнаківська громада є в перспективному плані, тому не знаю, з чим пов’язана їхня позиція.  Питання по Білопільському району було зняте як проблемне, по Сумському району виносилося про розширення Сумської громади.  За нього не голосували.  Тому це буде виноситися на наступну сесію”, – пояснює Карен Агаджанов-Гонсалес, консультант із комунікацій у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України.

На Сумщині створено 29 громад. У 18 вибори відбулися. Восени пройдуть ще у 9–тьох: Буринській, Дубов’язівській, Коровинській, Комишанській, Чернеччинській, Новослобідській, Степанівській, Тростянецькій та Верхньосироватській. Щодо Тернівської ОТГ Недригайлівського району та ЧупахівськоїОхтирського району рішення про вибори не прийняте. Зазначу, самі вибори у новостворених об’єднаних територіальних громадах заплановані на 29 жовтня.

comments powered by HyperComments