АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Обрали кандидатів на посади закладів культури області

 

На Сумщині обрали кандидатів у директори  закладів культури – у театр для дітей та юнацтва, обласну філармонію  та художній музей . Учора  список кандидатів затвердила  конкурсна комісія. Сьогодні другий день відбору – співбесіда. Кожного оцінюватиме окремо скликана  комісія для кожного закладу.

Кожен  претендент на директорське крісло мав розказати,  що робитиме  на цій посаді.

 

На  керівника сумського ТЮГу претендувало 2 особи. Члени комісії обрали діючого – Віктора Кулемзу. За нього віддали 6 голосів. “Я щасливий, бо в моєму розумінні робота директором мистецького закладу це поклик душі. я цією професією володію”, – говорить чоловік.

Після цього  2 члени конкурсної комісії залишили залу.

Його опонент Лариса Леонідова каже: “Був задіяний адмінресурс, це корупційна складова, комісія була сформовано, що були свої люди в директора, які йому співали дифірамби. Мені треба обдумати це все. І потім прийму рішення”.
Олександр Даниленко на посаді заступника директора філармонії працює останні 16 років. Сьогодні він єдиний кандидат на керівники закладу. 

“Не можна не радіти, дивлячись на членів комісії, що підтримали мою кандидатуру. Треба більшу увагу приділяти розвитку молодих виконавців і змінити формат проведення концертів”, – говорить він.
Найбільше серед усіх – а це 5 голосів «за» – віддали у підтримку нинішньому керманичу   обласного музею Онацького Надії  Юрченко. 

” У мене була чудова рекомендація від спілки художників України, бо я 26 років є членом Спілки художників України. У мене така вдача, що все, що я не робила в музеї  – завжди все у мене виходило”, – говорить вона.

Організатор  конкурсу  – управління майна обласної ради. Затвердити директорів мають на 5 років. Олексій Сябренко, заступник начальника управління майном Сумської облради каже: “Цей конкурс проводиться вдруге, бо було прийнято зміни до закону про культуру, яким запроваджений конкурсний добір до закладів культури. Склад комісії повинен становити 9 чоловік. Робота регламентована. 3 від трудового колективу, 3  – депутати, 3 представники від громадськості. Кожен член комісії повинен віддати свій голос визначеному ним кандидату”.

Експерт інституту політичної освіти Володимир Феськов каже, що це гарна практика.

Рішення конкурсної комісії має рекомендаційний характер, затвердити директорів 3 закладів мають   на сесії обласної ради 28 квітня.

comments powered by HyperComments