АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Отруїлися учні школи у Конотопі

  1. У Конотопі потруїлися місцеві жителі. До лікарів звернулося 63 людини, з них 58 дітей – учні школи №3. Чотирьох шпиталізували. Щодня до Конотопської спеціалізованої школи приходить сімсот людей, з них – 627 учнів, решта – персонал.

Михайло Мацюк, заступник директора Обласного лабораторного центру, розповів, що на сьогодні з’ясовано, що в осередку, серед дітей, які захворіли, які з легкою формою, серед одного з обслуговуючого персоналу – у нас висівається золотистий стафілокок. Я ще не можу сказати, що було конкретно причиною можливо це те, що було просто недотримання санітарного стану на самому харчоблокові, оскільки ми говоримо про те, що з продукції із навколишнього середовища, зі столів робочих на харчоблокові та з інших, будемо говорить обладнання, висівається і кишкова паличка, яка говорить про масивне забруднення страв.

Артем Семеніхін, Конотопський міський голова, говорить, що цей випадок не перший, тому минулого разу він попередив керівництво відділу освіти та персонал, який там працює на кухні, що у випадку подібних випадків буде прийматися рішення про звільнення. Якщо ця ситуація сталася через вину постачальників, то працювати вони з ним не будуть.

За останні три роки це третя подібна історія з отруєннями дітей у закладах освіти Конотопа. Торік, нагадаю, з гострою кишковою інфекцією там було госпіталізовано сім учнів школи №7, із 13-ти, які зверталися до лікарів. Сталося це 21 та 22 квітня. Причиною захворювання назвали золотистий стафілокок. Його виявили в одній із працівниць кухні – посудомийки – та експедитора. Окрім того, за тиждень у тій самій школі, знайшли патогенну кишкову паличку – у вершковому маслі та інших стравах. У 2015-му, 9 та 10 квітня, у Конотопі занедужало 103 дитини – це були вихованці двох садків: «Золотий ключик» і «. 22 малюки потрапили до стаціонару. Причиною недуги став також золотистий (патогенний) стафілокок, який виявили у курячому м’ясі. І поза рік тому, і минулого року, були відкриті кримінальні провадження – стаття 137-ма – це неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей.

comments powered by HyperComments