“По суті”: Особливості сучасного материнства

Як проїхати 500 кілометрів на велосипеді з дитиною, написати дисертацію у пологовому будинку, материнство і війна, мамусі у відеоефірі – сучасні реалії материнства і про те, що спонукає мамусь Сумщини поєднувати найпочесніший обов’язок і найвдячнішу місію з суспільно корисними справами . Про це розповіли нам гості студії – Альона Гайдукова – відеоблогер, автор телепроекту “Матусин блог” на UA:Суми і її чарівна донечка Соломійка, Олена Ставнича – сумчанка зі столиці, науковий співробітник видавництва “Наукова думка” НАН України і веломандрівник з досвідом, Оксана Клочко-Макаренко – психолог Сумського обласного госпіталю для ветеранів війни і Клубу позитивного материнства “Мамченя”.

А.Г. Відеоблогером стати не планувала. Це прийшло само собою. До народження донечки я працювала журналістом. Писала новини і планувала бути лише мамою. Але не так сталося, як гадалося. Як і багато інших мам, познайомилась з youtubе, дізналась про те, що є мами-блогери і є таке явище “блогерство”. На той час вже у мене накопичився досвід, яким я хотіла поділитись. І так я стала поступово освоювати нову сферу. У процесі навчилась краще і більш якісно монтувати, а потім виникла ідея – прийти на телебачення і запропонувати програму. Назва народилась сама собою: «Матусин блог». У програмі спілкуємось з різними експертами як з нашої області, так і з інших міст, а інколи навіть і країн на теми, які стосуються матусь, материнства.

О.С. Поєднувати материнство, науку і мандри складно, тому я їх чергую. Мені досить важко розділити всі сфери діяльність, на перший погляд, такі непоєднувані і далекі, – але я намагаюсь впоратись з усім цим і вважаю себе і науковцем, і мамою, і мандрівником.
Мандри усією родиною обов’язково за участю сина…Цю концепцію ми з чоловком назвали «Подорожування як виховання». Саме у мандрівці всією родиною дитина може розкрити свій потенціал краще, ніж сидячи перед комп’ютером чи телевізором. Вона навчається спілкування з природою, з батьками, активному пізнанню цього світу.
Найтриваліша подорож– це наш шестиденний переїзд з Києва до Сум. Дійсно, ми проїхали 500 км. Усі наші мандрівки пов’язані з певною метою: ми їдемо не просто покататися, а ще щось дізнатися, подивитися. Це приносить користь і нам – дорослим, і нашому синочку, безумовно, також.

comments powered by HyperComments