АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Президент у Сумах: чому приїхав та як готувалися

 Новий завод, Козацький хрест і Центр допомоги учасникам АТО. Всі три об’єкти відкрили сьогодні  у Сумах – за участі Президента України. За три  роки, що він очолює країну, Петро Порошенко вперше з робочим візитом у нашому місті.

На заводі “Гуалапак Україна” територію охороняли  патрульні. Людей пускали за попередньою реєстрацією.   Перед входом на територію у людей перевіряли, що мають з собою.  

Завод  «Гуалапак Україна» – виготовляє упаковки та корки. Тут працюватимуть для виробників дитячого харчування.

Тут працює близько 200 людей. До кінця року тут буде 300 робочих місць. Тільки молодь тут, бо люди у віці більше 40  – то їм важко буде працювати з такою технікою”, – говорить Володимир Заєць, голова ТОВ “Gualapack Ukraine”.

Поки люди чекають на Президента, їм крутять відеоролики і роздають воду.  Глава держави приїжджає – із понад годинним затриманням.

“Ми запустили нову лінію виробництва і виробили першу продукцію, що називається “чудо”. Я   взяв на пам`ять”, – сказав Петро Порошенко.

Опісля поїхали до Свято-Воскресенського собору – освятити пам’ятний знак «Козацький хрест». Козацький хрест  привезли учора з Харкова, зроблений з граніту та бронзи. Важить хрест 2,5 тони. Поставили поруч першої кам’яної споруди в Сумах.

“Хрест козацької слави  у пам’ять про всіх жителів Сумщини, що боронили свій край . Це стосується і сьогоднішніх воїнів. Це тут стоїть, бо сюди молоді йдуть вінчатися і прикладатимуться до цього хреста”,  – каже Владика Мефодій, архієпископ Сумський та Охтирський.

Остання зупинка  – центр допомоги АТО. Тут Петро Порошенко спілкується з учасникам бойових дій та волонтерами.

Готувалися до зустрічі Глави держави комунальні служби кілька днів.  Роботи проводили на кінцевій зупинці на вулиці Кондратьєва поблизу аеропорту, пофарбували стіни РАЦСу. Щодо заходів безпеки, зранку 12 липня непрохідною була площа біля Свято-Воскресенського кафедрального собору –людей пускали на вулицю Соборну та Воскресенську винятково через «рамку» з металошукачем. Окрім того, зупиняли рух транспорту, у тому числі карету швидкої – про це писали сумчани у фейсбук.

“Машина приехала вовремя. 30 секунд, которые были потрачены на остановки, всеравно бы были – кортеж это едет или не кортеж. Мы обязаны уступить машинам, что едут по главной дороге. Водитель ехал с проблесковыми маяками. Это чтобы показать внимание, что едет скорая”, – відповідає заступник директора Сумського центру екстреної медичної допомоги Максим Новіков.

Нагадаю,  у  2013 Віктор Янукович забиває гол на «Барсі»,  у листопаді 2011-го він знайомиться з лінією «Ведмедиків Барні» та «Насосенергомашем», дарує стяг Кадетському корпусу.  У червні 2010-го він вивчав елеваторні потужності регіону. У 2009-му відбувся останній візит до Сум в якості Глави держави попередника Януковича – Віктора Ющенка: тут його зустрічали у бібліотеці Академії банківської справи; двома роками раніше – Президент побував у музеї Петра Калнишевського. Також  у Сумах він відкривав готель «Олімпійський» і різав стрічку Кардіологічного центру.

 

comments powered by HyperComments