На Сумщині безкоштовно тестують на ВІЛ

Небезпечний, доки не виявлений. Так кажуть про ВІЛ у громадській організації «Клуб Шанс», із цим гаслом і влаштували акцію з безкоштовного обстеження на ВІЛ. Для цього мають мобільну амбулаторію. Сьогодні вона працювала на Хіммістечку у Сумах.

Вулиця Марка Вовчка, близько одинадцятої ранку. Це один із пунктів, де зупинилась мобільна амбулаторія. Серед охочих пройти тестування переважно жінки.

 

Для 24-річної Світлані процедура є звичною: її вона проходить раз на рік.

важливо знати свій ВІЛ-статус. Світлана його проходить раз на рік.

 

Перевіряли за допомогою експрес-тесту, анонімно та безкоштовно. Результат дізнавалися за 10 хвилин.

Яна Дирявська, прес-секретар ГО Клуб  “Шанс”: «Завжди є ризик інфікуватися. А якщо була якась ризикована поведінка, то тест на ВІЛ, якщо людина інфікувалася, покаже позитивний результат вже через місяць. Проблема полягає в тому, що лише кожна друга ВІЛ-позитивна людина знає про свій статус».

Загалом  в обласному центрі до амбулаторії прийшло більше ста осіб. Як повідомили організатори тестування, випадків виявлення ВІЛ поки що не зафіксовано.

Майже рік тому в області було зафіксовано 2200 випадків віл-інфекції. Станом на вересень 2017-го ця цифра збільшилася майже на півтори сотні. Загалом за цей рік в області від СНІДу померла 21 людина. За статистикою 80 відсотків віл-позитивних – це люди віком від 15 до 35 років.

 

comments powered by HyperComments