Прокуратура та Сумська міськрада судяться за пайові гроші

Судяться за пайові внески. Прокуратура Сумської області оскаржує рішення виконкому, яким забудовника звільнили від сплати коштів у розвиток інфраструктури міста. Не сплатила їх компанія Федорченко. Мова йде про близько 26 млн грн., за підрахунками прокуратури.

Олександр Макаров – начальник відділу прокуратури Сумської області зазначає: ” Жодним пунктом договору не передбачено, що забудовник звільняється від пайових внесків, там є ряд преференцій, які він отримує: земельну ділянку отримує і натомість будує там 10 будинків. Забудовник звільняється від пайових внесків після здачі будинків в експлуатації, коли вже є об’єкт, коли є кошторисна вартість, а не на майбутнє. Забудовника звільнено на майбутнє – це суперечить закону”.

Олег Чайченко, начальник правового управління Сумської міськради повідомив: “Сумська міськрада подала заяву до адмінсуду про відмову від позову. Було прийнято рішення звільнити від пайових внесків, оскільки витрати, які були понесені компанією для надання житла, вони охоплювались цією сумою, рішення не скасовано”.

Серед нових 10 будинків і житло для сімей, які чекають квартири за програмою молодіжного-житлового кредитування. Справа стосується будівництва комплексу на Інтернаціоналістів, 35. перші договори з “Номак-інвестом” за програмою молодіжного житлового кредиту люди оформили понад 10 років тому. Через фінансові проблеми забудовника, роботи припинили. Із серпня 2015 року конкурсом землю передали компанії “Федорченко”. Зараз на цій земельній ділянці зводять 3 будинки.

Пані Наталія Леоненко – одна з тих, хто має там жити, говорить: “Всього мало бути 35 квартир, 16 вже отримали, 19 залишилось. 2 людини, у тому числі і я перед Новим роком, мала отримати квартиру, будинок готовий, але через цей позов я квартиру отримати не можу”.

 

comments powered by HyperComments