Придбають 2 автобуси для Сум


У системі публічних закупівель Prozorro визначився переможець аукціону на закупівлю комунального транспорту для міста. Київський «Авто регіон» має поставити два А092Н6 вартістю 1,975 млн грн кожен.

За словами голови тендерного комітету Олександра Ситника, ці автобуси будуть оснащенні системою оповіщення, відеоспостереження та матимуть умови для перевезення людей з обмежиними можливостями. Договір на їхню поставку має бути укладений 9 або 10 транвя.

Аналітик сайту “transport.sumy.ua”Олександр Мироненко зазначив, що не завжди доукомлектацію, яку замовляють, використовують на практиці. “Окрім цього викликає подив ціна автобусів, тому що в інтернеті, з відкритих джерел можна побачити, що еквівалент є 66 тисяч доларів. Це приблизно на 8 тисяч дорожче, ніж те, що ми купуємо зараз. Крім того, зараз є ще така проблема як низька підлога. Формально ті автобуси мають ту частину низької підлоги, але вони мають її лише в задній частині. Пасажири змушені долати сходинки на цих автобусах, формально з низькою підлогою, для того, щоб заплатити водію, а потім спуститися вниз знову ж таки по сходинках на накопичувальний майданчик”, – сказав Олександр.

Загалом зараз на підприємстві 21 автобус, з них 17 працюють на дизельному паливі, 4 – на газу. Також сьогодні мав відбутися аукціон на закупівлю чотирьох автобусів великої місткості, тобто розрахованих на близько 100 пасажирів. Сума закупки – майже 16 мільйонів гривень. Визначення переможця пригальмувати. Причина – скарга до антимонопольного комітету фірми, чию заявку відхилили через відсутність сертифікату відповідності.

“Ми не подавали сертифікат, через те, що Законом України передбачено виготовлення товару та отримання сертифікату на уже виготовлений товар”, – пояснив менеджер з тендерної документації ТОВ “СТГ “Інженерінг” Станіслав Нікіфоров.

За 2 тижні розгляду скарги Антимонопольний має дати відповідь – чи допустити СТГ-інженерінг до участі в тендері.

comments powered by HyperComments