Регулятор оштрафував сумських тепловиків без стороннього впливу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, відповіла на наші запити щодо Постанов, якими зобов’язала ТОВ «Сумитеплоенерго» вилучити з тарифів майже 9,5 млн грн. Їх підприємство заклало, але не освоїло в інвестиційній програмі минулого року. Через це Нацкомісія оштрафувала тепловиків і вимагає викреслити дані гроші з майбутніх тарифів. Чому тільки зараз регулятор почав карати ліцензіата – саме коли з’явились позови до суду? З таким ми звернулись до Нацкомісії. Листом нам відповіли: відсутні будь-які ознаки причинно-наслідкового зв’язку між вищезазначеними документами. Так само заявили і про відсутність будь-якого впливу з боку народних депутатів від Сум, мера, а також члена політичної партії «За життя» Олександра Соколова та громадського діяча Валерія Осадченка.

У прокуратурі Сумської області на питання про хронологію подій прес-секретар Наталя Науменко повідомила: “16 лютого спрямовано запит до НКРЕКП, яким витребувано інформацію щодо стану виконання ТОВ «Сумитеплоенерго» інвестиційних програм. Згідно з листом від 16 березня, НКРЕКП питання включило до плану перевірки ТОВ «Сумитеплоенерго». 25 квітня до НКРЕКП було направлено прокуратурою ще один лист із проханням надати інформацію про результати проведеної перевірки.Згідно з отриманими даними НКРЕКП, встановлено невиконання ТОВ «Сумитеплоенерго» двох інвестпрограм загальною вартістю 29 млн грн. У подальшому це питання не виносилося на засідання НКРЕКП. І з огляду на таку бездіяльність державного регулятора, прокуратурою області 26 липня до Окружного адмінсуду міста Києва пред’явлено позов про зобов’язання виключити зі структури тарифів необґрунтовані витрати у розмірі понад 29 мільйонів гривень”. 

Перше засідання у цій справі відбулось 28 серпня. За день до появи Постанови Нацкомісії. Наступне слухання призначене на 2 жовтня. Зазначу, інформація про те, що ТОВ «Сумитеплоенерго» зобов’язали вилучити з тарифів зайві гроші, з’явилась у соціальних мережах 5 вересня. Того дня про, цитую, «тарифну перемогу», заявив Олександр Соколов. Нашому каналу коментувати сьогодні чоловік відмовився.  Додам, учора у мерії заявили: розрахований на 2018 рік тариф ТОВ «Сумитеплоенерго» слід урізати – до 40 гривень за квадратний  метр – на суму не виконаної інвестиційної програми. Коментар із цього приводу генеральний директор підприємства пообіцяв нам надати сьогодні. Але протягом дня на телефонні дзвінки не відповідав.

comments powered by HyperComments