АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Роман Гученко, голова Асоціації „ОСББ Сумщина” ОСББ: “доки йтиме 100 % фінансування, люди будуть боятися…”

Яка ситуація наразі в області зі створенням і функціонуванням Об`єднань співвласників багатоповерхових будинків, участь їх мешканців і влади у новій формі утримання будівель, про перепони з боку „Сумиобленерго” і не тільки – у розмові з Романом Гученком.

-У створенні ОСББ на Сумщині своєрідне затишшя. Як просувається цей процес і скільки вже працює таких об`єднань?
– Ситуація не дуже втішна. Йде затримка із реформування ЖКГ, не проводиться робота з боку місцевої влади. Якщо раніше вона щось розуміла, казала, то на сьогодні вона вважає, що від неї щось забирають і вона не зможе щось робити з капітальним ремонтом. У Сумах на підтримку ОСББ нічого не робиться. У нас плодяться будинкові комітети, але це шлях в нікуди. Це- не форма управління, це залишки минулих років.
У Сумах працює близько 80 ОСББ, по обалсті майже 500. Якщо торік щомісяця створювали 5-7 об`єднань, то за півроку не більше.
-Тож який вихід із ситуації ви вбачаєте, яким стимулами можна зацікавити людей і владу?
– У Сумах, в першу чергу, треба припинити 100% фінансування будинків капітального ремонту. Потрібно залучати мешканців до цього процесу. Депутатський корпус цього, на жаль, не розуміє. Міська влада дотримується 50 на 50. Як кажуть, „и хочется, и колется, но мамка не велит”.На місцях чомусь не розуміють, що завдання ОСББ –утримання житлового фонду і цю справу можна підняти. ІДля цього потрібеі 2 речі. Підтримувати капітальний ремонт і зробити адресними субсидії. Люди звикли, що за них повинна все робити держава. Такого уже не буде..
Будинки до 55 року фінансуються 100 %, до 90 років- 10-20%..Це вина влади, а люди цього не знали. Потрібно збирати кошти і гуртом братися за роботу. Скажімо, ліфт, як тойавтомобіль, він їздить, але завтра він зламався. Це ваша власність і ви повинні її ремонтувати. За цим повинні слідкувати органи самоврядування. В Сумах не ведеться ніякого обліку щодо кількості будинків старих і нових, але є ще й безхозні. А скільки створено нових будинків, введено нових ліфтів? – конкретної відповіді ви не отримаєте…

comments powered by HyperComments
Роман Гученко
2017-06-16 17:23:01
обмовився на 25 хв 11 сек. обсяги споживання в ОСББ відсутні, їх подавати не потрібно