АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Статус біженки не надають волонтерці з Білорусії у Сумському управлінні ДМС


Сім років судиться громадянка Білорусії за надання їй статусу біженки в нашій державі. Харківський апеляційний суд зобов’язав управління державної міграційної служби Сумської області повторно розглянути заяву Інесси Лабанович про визнання її біженкою. Та відомство втретє відмовило жінці у статусі.
Пані Інесса останні три роки працює волонтером в Ірпінському військовому шпиталі. З 2010 року – почала судитись із міграційною службою за статус біженки. Бо вважає, що повернення на Батьківщину – загрожуватиме їй арештом. Тут, же в Україні нагороджена патріархом Філаретом медаллю «За жертовність і любов до України».
Само позивачка до суду не приїхала, посилаючись на зайнятість на роботі в Ірпінському військовому шпиталі, де вона допомагає військовим. У суді був її представник. Адвокат пояснює – жінку можуть арештувати у Білорусії через її проукраїнську позицію.
«Коли відбулися події на майдані моя клієнт, вийшла в якості громадського активіста. Вона весь час була і взимку і до останнього. До неї приїздили друзі. Після подій на майдані моя клієнт пішла працювати восени 2014 року у військовий шпиталь. З 2014 року працює у військовому шпиталі на безоплатній основі», – повідомив адвокат позивачки Олексій Скорбач.
«Ми зробили з цього висновок, що її лише знаходження деякий час на майдані взимку 2014 року серед багатьох інших людей не створює для неї ризики в разі повернення її до країни походження. Нема ніяких міжнародних звітів, які вбачають дійсно факти переслідування відносини тих волонтерів, які здійснюють волонтерську діяльність», – доповіла головний спеціаліст управління державної міграційної служби у сумській області Анна Левицька.
«В заяві відсутні підстави для визнання громадянки біженки чи особою, яка потребує додаткового захисту», – додала представник управління міграційної служби у Сумській області Тетяна Палагута.
«Докази того, що переслідування за це є? – ну відправимо, посадять – вам довідку звідти принесу», – такий діалог відбувся між суддею Олександром Соп’яненком та адвокатом позивачки.
У підсумку колегія суддів відмовила позивачці у наданні статусу біженки. Тож, вона подаватиме апеляцію до Харкова.

comments powered by HyperComments