АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Суд не продовжив домашній арешт для екс-керівниці психлікарні


Продовжити домашній арешт для колишнього головного лікаря охтирської психлікарні, яку підозрюють у катуванні пацієнтів, відмовив суддя Зарічного райсуду м.Суми. В ухвалі Микола Шершак послався на неможливість продовжити запобіжний захід, термін якого сплинув.

Сплинув він 28 квітня. За день до цього у суді мали розглянути клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу для Лілії Неофітної, але судове засідання відклали через стан її здоров’я.

“Судове засідання відбувалося в режимі відеоконференції. Підозрювана знаходилася на стаціонарному лікуванні в Охтирській центральній районній лікарні, про що у матеріалах справи мається відповідна довідка. Вона з’явилась до Охтирського міськрайонного суду для участі у засіданні відеоконференції . Проте у зв’язку з поганим самопочуттям  розгляд справи було відкладено”, – розказала прес-секретар Зарічного райсуду Наталя Горкуша.

“Самий процес, що через відеоконференцію було я, знову таки, смутно пам’ятаю, я тільки знаю, що я виходила і втратила свідомість, я побачила тільки що стає погано, в очах темніє у голові паморочиться , я зараз буду падати…. лавка, я просто там на ній і впала”, – розказала про засідання 27 квітня  Лілія Неофітна.

“Щоб переконатися, що немає медичних протипоказань для участі у засіданні, був ініційований комісійний огляд лікарями підозрюваної і за висновком цієї комісії її стан здоров’я дозволяв брати участь у судовому засіданні. У подальшому, щоб пересвідчитись у правильності діагнозу, був ініційований комісійний огляд хворої обласними спеціалістами. Від проходження такого обстеження хвора відмовилась”, – прокоментував начальник управління Сумської області Олександр Глядчишин.

“Ви розумієте, що таке повторна комісія, коли вам треба довести, що ви хворієте? Раз довели, що хворієте і інший раз. І у зв’язку із тим, що їй вже просто немає сенсу проходити ці повторні комісії, вона вирішила, що буде лікуватись амбулаторно. Лікарі з цим погодились і виписали її як таку, що пройшла необхідний курс лікування для проходження подальшого лабораторного лікування на дому”, – пояснив адокат підозрюваної Олександр Глядчишин.

До кінця місяця підозрювана не матиме запобіжного заходу. 31 травня суд має розглянути нове клопотання прокуратури про такий – зокрема, домашній арешт.

Лілю Неофітну підозрюють у катуванні пацієнтів і залишенні їх у небезпеці. Однією з підстав для підозри стали результати експертизи ексгумованих тіл померлих у лікарні людей. Встановлено, що реальною причиною їхньої смерті є гнійна пневмонія, а не серцеві хвороби, як значилось у висновках про смерть. Серед причин захворювання – температура у палатах нижче норми. Якщо вину жінки доведуть, їй загрожує до 8 років позбавлення.

comments powered by HyperComments