Суд не відмінив тендер на реконструкцію Театральної площі

У Господарському суді Сумської області розглядали справу щодо визнання недійсною закупівлі робіт із реконструкції Театральної площі в Сумах. Позов подала прокуратура у червні цього року.
На судове засідання прийшла прокурор. Відповідачі у справі – представники управління капітального будівництва міської ради та переможця тендеру (ТОВ «Зеніт-брук») – на засідання не з’явились. Їхню позицію озвучила суддя Господарського суду Світлана Заєць: «Просимо розглядати суд за наявними в ній матеріалам, з урахуванням позиції капітального будівництва проголошеному у попередньому судовому засіданні. І є заява другого відповідача: прокурором безпідставно було заявлено вимоги про визнання недійсним договору, оскільки жодних підстав передбачених спеціальними нормами закону України про державні закупівлі про визнання договору не дійсним не існує. Жодних доказів втрати бюджетних коштів прокурором не надано. Навпаки, ТОВ «Зеніт-брук» було виконано всі роботи відповідно до укладеного договору і між сторонами договору підписані акти прийняття -передач».
Доводи прокуратури – тендерний комітет мав відхилити неналежні пропозиції й провести новий конкурс. «Замовник проігнорував результати оцінки та здійснив власну оцінку в ручному режимі, порушивши принцип закріплений у ст. 3-ій, Закону про публічні закупівлі. Замовником було вказано, що їм була необхідна база – наявність обладнання та працівників відповідної кваліфікації. Наприклад, повинні бути бульдозери застосовуватись при виконанні цих робіт, автомобілі самоскиди, але при наданні тендерних пропозицій на ТОВ «Зеніт-брук» даної техніки не було», – доповіла прокурор Сумської місцевої прокуратури Світлана Тютюнник.
У підсумку колегія судей, порадившись, виносить рішення – у позові відмовити.
Тендер на реконструкцію театральної площі був розміщений на сайті системи електронних торгів прозоро у січні цього року. Тоді свої пропозиції надали 4 учасники. Електронна система визначила переможцем ПАТ «Сумбуд». Тендерна ж комісія Управління капітального будівництва Сумської міськради оголосила  переможцем – ТОВ «Зеніт-брук», яка і виконала роботи.
«Закупівлі, які є підстави вважати незаконними узаконюються і таким чином претензії пред’явити вже складно і я бачу в цьому серйозний і небезпечний прецедент. Дуже цікаво, як відбувалась сама закупівля – перемогу отримав претендент, який отримав найвищу ціну і при найбільшому терміні виконання робіт. Одному з претендентів відмовили – інший не подав частину документації, третього взагалі не зрозуміло чому обійшли. і якимось чином дійшли до 4-го, який переміг. Найбільше мене порадувало, з озвученого від відповідача – роботи на об’єкті вже завершені», – прокоментував ситуацію експерт громадської комісії з питань бюджету Сумської міськради Максим Корнієнко.
Повна вартість робіт по реконструкції – 13 мільйонів гривень. Фонтани та решту робіт по облаштуванню Театральної площі запланували виконувати наступного року.
Чи подаватимуть апеляцію у прокуратурі вирішать після того, як матимуть повний текст рішення суду.
Подібний позов прокуратури про відміну тендеру на реконструкцію молодіжного центру «Романтика» закінчили розглядати у цьому ж суді минулого місяця. Тоді судді також відмовили у задоволенні позову. Апеляцію на рішення суду по «Романтиці» прокуратура Сумської області подала 6 жовтня.

comments powered by HyperComments