Судять заступника прокурора області – Сергія Маслюка


Одразу два судових засідання сьогодні провели стосовно Сергія Маслюка – заступника прокурора Сумської області. Перша справа за адмінпротоколом, про корупційне правопорушення. За версією прокуратури, – за внесення неправдивих відомостей до декларації.

Роман Спусканюк – прокурор відділу Генеральної прокуратури України повідомив: “У Розділі 6 про транспортні засоби вказав про наявність у його дружини у власності автомобіля, при цьому, згідно з інформацією центру МВС, здійснено перереєстрацію цього автомобіля на громадянку Демура А.  Автомобіль проданий та переданий їй у 2015, про відстрочку не передбачено, у подальшому Демура змінила покази про те, що розрахунок провела в 2017.  Маслюку було відомо про фінансове зобов’язання Демури перед його дружиною у розмірі 147 тис. 800 грн, однак дану інформацію ним не було відображено у відповідному розділі декларації.”

Сергія Маслюк пояснив: “Нами було обумовлено, що кошти будуть сплачуватися за першою вимогою приблизно протягом року,  ця угода була в кінці 2015 року, на початок 2017 року ми планували отримати ці кошти. Я не міг, бачивши різне тлумачення закону, не внести вказаний автомобіль в свою декларацію, бо я їм прокористувався 8 місяців. Якщо мені було відомо, що мені повинні кошти, то нібито ці кошти ми віддали у борг, я кошти в борг нікому не давав, відбулась угода куплі-продажу. У зв’язку з тим, що це наші близькі друзі, ми домовились в усному порядку, що розрахунок відбудеться при першій можливості”.

Суд відклав справу до 16 січня – тоді планують слухати свідків зі сторони Сергія Маслюка – його дружину та її подругу, якій вона продала машину.

Друга справа – кримінальна. Звинувачують Сергія Маслюка у підробці документів, їх використанні та шахрайстві. Сьогодні відбулося підготовче засідання.

Андрій Байдак – начальник відділу прокуратури Сумської області зазначив: “Підстав для закриття справи не вбачається, відсутні підстави для повернення обвинувального акту прокурора, у зв’язку з чим прошу призначити до судового розгляду”.

Захисник Сергія Маслюка – Андрій Шестов повідомив: “Стосовно призначення справи до судового розгляду також не заперечую, стосовно обвинувального акту хочу зазначити, що в ньому міститься неточність, ніякої розписки я не надавав, це не є моєю розпискою. Я не наполягаю на поверненні обвинувального акту, оскільки моя позиція збігається з позицією підзахисного “.

Засідання у цій справі призначили на 12 січня. Нагадаю, вона стосується підробки листа непрацездатності. За інформацією прокуратури, під час перебування на лікарняному, чоловік відпочивав на одному з курортів України, а після попросив йому надати невикористані дні відпустки і тримав понад 20 тис. грн. компенсації. За вказані порушення чоловіку загрожує максимум 3 роки обмеження волі. Наразі Сергій Маслюк не працює – від 27 грудня 2017 року пішов у відпустку по догляду за дитиною до 3-х років. 20 грудня кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів рекомендувала звільнити чоловіка з посади.

comments powered by HyperComments