АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Сумчанам пропонують ремонтувати житло на умовах співфінансування


У Сумах містян кличуть брати участь у капремонті будинків. На умовах співфінансування. Частину грошей люди мають вкласти своїх – решту додасть міський бюджет. Граничної суми немає, витрачати кошти пропонують на покрівлі, ліфти, мережі.

Директор департаменту інфраструктури Григорій Яременко каже: “Якщо в будинку створено ОСББ, то 30 відсотків збирають мешканці, це можуть бути і кредити, і власні кошти. 70 відсотків компенсує міський бюджет. У тих будинках, де не створено ОСББ,  пропорція 60 на 40″.

На 2017-й для такого у міському кошику передбачено 6 мільйонів гривень. Четверта частина суми – для об’єднань співвласників та кооперативних будинків. 4 з половиною мільйони – для багатоповерхівок, які не зорганізувалися у такі. Ті, хто хоче взяти у цьому участь, повинні офіційно про це повідомити владу – написати заяву до департаменту інфраструктури.

“Також необхідно надати протокол загальних зборів щодо суми співфінансування ЖБК і ОСББ. Після чого ми перевіряємо всі зазначені документи і надаємо на погодження депутатським комісіям до 1 числа кожного місяця. Департамент укладає договір з ОСББ і ЖБК. Після виконання робіт підрядна організація або ОСББ надає до департаменту акти виконаних робіт та фотоматеріали”, – розповідає начальник відділу житлового господарства департаменту інфраструктури Сумської міськради Тетяна Власенко.

Це рішення затвердили 5 жовтня минулого року. Цього року до проекту розробили та оприлюднили зміни.

“Ми хочемо взагалі, щоб на сьогодні  фінансування будинків не було непрозоро. Також в цій програмі прописані ліфти, там менше в навантаження на власників – там буде 80 на 20 і 70 на 30. Фінансування будинків теж  – до 1960 року буде фінансуватися так, що 1 буде йти за 100 відсотків фінансування з бюджету, будинки до 1970 року будівництва –  фінансування будинків буде йти  – 90 на 10 і 70 на 20. Далі 70 на 30″, – каже голова Асоціації ОСББ “Сумщина” Роман Гученко.

Ремонтувати винятково за кошт бюджету будуть тих, хто потрапив до титульних списків. Нині розписали по них 29 мільйонів. Із усієї суми 14 млн грн. планується витратити на ремонт ОСББ. Найбільші кошти – за будинком на Кондратьєва, 8, і проспект Лушпи, 22. Решту – 15 млн грн – віддадуть на звичайні будинки, де не створені об’єднання співвласників. Із них найбільші суми закріплені за адресами: Гамалія, 19; 1-ша Набережна річки Стрілка, 50; та Холодногірська, 30/1.

Повий перелік усіх будинків і сум, які виділяються на тамтешні капітальні ремонти, можна знайти на сайті мерії. Торік на капремонт житла сумчан за кошт міського бюджету за титульними списками було передбачено 27 млн грн.

comments powered by HyperComments