Сумчани відзначились у дзюдо, панкратіоні, боксі та хортингу


У столиці Чорногорії відбувся чемпіонат Європи з дзюдо серед спортсменів до 23 років. У вазі 73 кг охтирчанин Артем Хомула у фіналі своєї групи поступився румуну Марселю Черчеа. Після цього у «втішній» сутичці він програв Даніелю Пауелу. Не змогли дійти до подіуму студент Сумського державного університету Семен Ракита, студент глухівського педагогічного вишу Олександр Мойсей, студент ГНПУ Богдан Зусько, студентка цього ж вишу Марія Скора. Студентка СумДУ Анастасія Турчин (вагова категорія 78 кг) дійшла до фіналу, де зустрілась з німкенею Анною Марією Вагнер. Їй Анастасія програла й здобула «срібло».

У Сумах панкратіасти розіграти нагороди чемпіонату України з панкратіону серед чоловіків і жінок. На трьох килимах у легкоатлетичному манежі розіграли 48-м комплектів нагород. Протягом двох днів спортсмени змагались у чотирьох видах програми – «греплінг но гі» та «греплінг гі», «панкратіон традішн» та «панкратіон фул». У підсумку в усіх чотирьох розділах команда Сумщини посіла перші командні місця. В активі панкратіастів області 18 «золотих», 20 «срібних» і 12 «бронзові» нагороди.

У Сумах вшанували пам’ять захисника України. У спортивному комплексі «Олімп» відбувся боксерський турнір пам’яті Андрія Реути – сумського бійця, який загинув у збройному конфлікті на сході країни. Турнір зібрав близько 100 спортсменів віком від 10 до 15 років.За підсумками трьох днів змагань переможцями стали сумчани Захар Дахно, Євген Коренєв, Данііл Нестерко, Ілля Зайченко, Павло Сроліков і Денис Кузьменко, глухівчани Сергій Єремін, Микита Кукелка, Богдан Рева та Сергій Побережник, представники лебединської школи боксу Костянтин Верхов, Ростислав Прокопович, Денис Заплюсвічка та Олег Михайленко, Максим Зайкін із Тростянця, Андрій Постол із Бурині, охтирчани Віталій Залавський, Данііл Залавський і Влад Колесник, харків’янин Микита Прокопенко, Данііл Кущ із Ніжина, спортсмен із міста Заводське Полтавської області Сергій Лесик та боксери з Калинівки – Влад Лісовий, Тарас Кім і Володимир Єременко. Нагороду «За волю до перемоги» отримав Денис Болбот, у номінації «Краща техніка і тактика» переміг Данііл Нестерко, а кращим боксером став Микита Кукелка. Андрій Реута був одним із добровольців батальйону «Донбас». Воював під Іловайськом і став одним із небагатьох, хто увійшов до штурмової групи «Донбас». Вона брала участь у боях під Вуглегірськом, де сумчанин й загинув у січні 2015-го року.

На Чемпіонаті України з хортингу, якій приймала Київщина, сумчани здобули два «золота» та по одному «сріблу» та «бронзі». Чемпіонами України стали Артем Чорний та Максим Висоцький. Микита Бойко виборов «срібну» медаль, а Віталій Житник — «бронзову». Хортинг — вид спортивних єдиноборств, створений в Україні. Хортинг позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій. Засновники цього виду спортивного єдиноборства пояснюють, що слово «хортинг» походить від назви острова Хортиця, де розташовувалася Запорізька Січ.

 

comments powered by HyperComments