АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

У дитячій лікарні Сум створять 15 ліжок для психічнохворих

Минулого тижня виконком вніс зміни в структуру ліжкового фонду дитячої міської лікарні. У грудні 2016 року було видано наказ МОЗ, а потім – і відповідний наказ департаменту охорони здоров’я Сумської ОДА, яким передбачено надання стаціонарної психіатричної допомоги дитячому населенню. У зв’язку з цим в дитячій міськлікарні розгорнуть 15 ліжок для психічнохворих пацієнтів.
Ліжка перепрофілюють у неврологічному відділенні лікарні. Воно ж до 1997 року і було психоневрологічним. У відділенні 35 ліжко-місць, із них 20 – залишиться для неврологічних хворих.
«Діти такі знаходяться у нас з неврозами, з порушеннями психіки вони все одно лікуються у нас – тільки це буде чітко узаконено. Буде виділений окремий пост, окремі палати для цих дітей, які будуть у нас лікуватися», – розповів завідувач відділенням неврології сумської дитячої лікарні Олександр Марченко.
Після того, як рішенням сумської міськради дана перепрофілізації буде погоджена в нас планується 2 дитячих невропатолога відправити на курси спеціалізації для того, щоб вони отримали сертифікати дитячих психіатрів і мали законні всі підстави, для того, щоб надавати якісну медичну допомогу діткам, які будуть знаходитись на лікуванні на даному профілю ліжок», – повідомила заступник головного лікаря з медичної частини сумської дитячої лікарні Вікторія Бугаєнко.
Побідне відділення працює у Ромнах на 35 місць та на 5 – в обласній лікарні. Як повідомила обласний дитячий психоневролог Наталія Рябоконь, ліжка у місті створюють бо в обласному центрі більше спеціалістів. У Ромнах же тепер ліжко-місця будуть скорочувати, адже за кількістю дитячого населення в області має бути 40 ліжко-місць.
«Сама по собі психіатрія для таких дітей – вона не достатня. Вони потребують комплексу підходу. Тобто це не тільки сам по собі психологічний розлад. Там може бути комплексний підхід і воно десь звідти прийшло», – дає оцінку таким діям експерт з охорони здоров’я ГО «Реанімаційний пакет реформ» Зоряна Черненко.
Крім того, згідно рішення виконкому, зміниться і структура пульмонологічного відділення 1-ї міської лікарні: виводиться 10 ліжок алергологічного профілю (в зв’язку з відсутністю в лікарні відповідних фахівців) і замість них вводиться додатково 10 пульмонологічних ліжок.

comments powered by HyperComments