У художньому музеї відкрили виставку пам’яті Никанора Онацького

Експозицію в художньому музеї, що носить ім’я Онацького, присвятили  до 80-річчя з дня смерті художника. На ній показали експонати з фондів музею, пов’язані з репресією Онацького, з тоталітаризмом і переслідуваннями творчої інтелігенції. Виставка включає історичні документи  і роботи художників Онацького, Кримова, Фалька, Машкова, Кричевського.

 «Концепція виставки – показати трагедію митця на тлі епохи. А епоха 30-х років була дуже суперечлива. Саме в ці роки були всі об’єднання, всі гуртки усунуті, і був лише соціалістичний реалізм», – розповіла директор Сумського обласного художнього  музею ім. Н. Онацького Надія Юрченко.

 «Терористичні режими поставили своїм головним ворогом людину. Вона не має права жити, як вона хоче. Вона має жити за ідеологією правлячого режиму. Уособленням свободи є митець, а це значить – він має або прислужитись владі, або бути знищеним», – сказав краєзнавець Юрій П’ятаченко.

Художник, науковець і громадський діяч Наканор Онацький був тричі засуджений  і розстріляний 23 листопада 1937 року. Виставка його пам’яті діятиме в музеї до 16 bгрудня. Відвідати її можна щоденно з 10:00 до 17:00.

comments powered by HyperComments