У суді закрили справу про оскарження громадських слухань “Сумитеплоенерго”

Закрили справу. Зарічний районний суд м.Суми вирішив не розглядати далі оскарження протоколів громадських слухань про підвищення тарифів «Сумитеплоенерго». Засідання розпочалося із клопотання від виконкому міськради та тепловиків. Просили закрити провадження. Підставою назвали текст Постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28 грудня 2017 року. За документом, вартість опалення та гарячої води подорожчали. За словами представника виконавчого комітету міської ради та підприємства – через це відсутній предмет спору і далі справу розглядати не актуально.

Юлія Мельник, представник виконкому Сумської міськради зазначила: “Просимо суд закрити провадження, так як з позивних вимог позивача, він оскаржував самі обговорення, цей етап передує затвердженню тарифів; Якщо позивач вважає, що його права порушені, то він має оскаржувати постанову НКРЕКП, а протоколи про громадські слухання вичерпали свою дію фактом становлення тарифів. НКРЕКП прийняло ці протоколи, та підвищило підприємству тариф”.

Представник “Сумитеплоенерго” Діана Приходько: “За наслідками цих обговорень, уже прийняті постанови, і позивні вимоги щодо повторного проведення вже не актуальні, постанови набрали чинності, протоколи вичерпали свою дію”.

Олександр Соколов – позивач  говорить: “Прийде представник НКРЕКП і заявить, що їх постанова прийнята на підставі цих протоколів, і задасть питання: “ви протоколи оскаржували?”, а ми скажем: “ну виходить що ні, якщо ми закриєм провадження”. раз протоколи не оскаржені, то і постанова є законною, все це маніпулювання процесуальними тонкощами. немає підстав говорити, що немає предмету спору, предмет спору є і  ми оскаржуємо незаконність дій “Сумитеплоенерго”.

Після двогодинної перерви суддя Зарічного районного суду м. Суми Алла Клименко, оголосила рішення: “Закрити провадження у справі за позовом Соколова О.О”.

Позивач у свою чергу зазначив, що рішення вважає незаконним і оскаржуватиме його.

За словами адвоката Богдана Пулинця “Громадські слухання є обов’язковими, у даний час відбувається порушення процесуальних норм, це  призводить до порушення законодавства, а будь-яке порушення законодавства є підставою для скасування відповідних прийнятих рішень. Оскільки, якщо норма не буде дотримуватись, то навіщо нам взагалі закон”.

comments powered by HyperComments