У Сумах на Алеї слави зводять Меморіальний комплекс. Люди протестують


Розширення Алеї слави. Цього тижня у Сумах розпочалися роботи на центральному цвинтарі.

Валентин Гапов, мешканець вул. 20 років Перемоги, 3 каже: “Тут нічого не можна робити. Тут підвали, від церкви хода. Тут все старінне. Все дрибижжить, коли крази їдуть. Вібрація страшна, запах. Герої не винні, але і ми не винні”. 

Він разом із сусідами вийшов протестувати.

“Ми проти того, щоб цей забор наш зносили. Це наша територія, як придомова. Тим більше кладбище під вікнами. Дітям немає де  гулять. Білизну  ніде повісить. Або  хай виселяють звідси і зносять і хай дадуть хоть по кубатурі квартири чи шось таке”, – говорить Зоя Сіпун

Посунути на метр бетонний паркан мають за проектом. Замість цього дерев`яного паркану, що відгороджує кладовище, тобто Алею слави,  від будинку, що прилягає до цієї території має постати 3-метрова стіна.

Розробили проект   3 роки тому. За словами керівника проекту  – вартість робіт майже півтора мільйона гривень.

“Тут буде котлован, фундамент,   забор – стіна символічна. Нічого не зміниться. Всі роботи виконують на території кладовища.  На стіні будуть надписи. Буде метал війни. Ну це великий символізм”, – каже керівник проекту Вадим Дубодєлов.

Завершити роботи мають до холодів.Чи безпечне таке сусідство –відповідає санлікар.

“Повинно бути витримано вимоги санітарно-захисної зони , яка в населених пунктах становить 300 метрів. І 100 метрів для закритих кладовищ.  Для територій, які історично склалися, норми менш жорсткі. Це кладовище вважається закритим. А чим небезпечно розташування кладовищ поблизу будинків – тим, що продукти розпаду можуть потрапити до водоносних горизонтів. Ми користуємося водою більш глибоких водоносних горизонтів і продукти розпаду туди потрапити не можуть”, – говорить Валентина Тищенко, начальник управління Держпродспоживслужби у Сумській області.

Цей будинок і кладовище 2 сотні років тому проектувались як одне ціле.

” В исторических записках  – это богодельня. Оно включено в единый комплекс Петропавловского кладбища и отвод земельного участка был связан с этой территорией. Кроме церкви самой должна была быть богадельня, где жили сумчани, которые не могли обеспечить себе дальнейшее существование”, – говорить Володимир Биков.

“Нове житло – це дуже важко і величезне навантаження на бюджет. У такій ситуації з`являється маса прописаних родичів.  Там буде ливнева каналізація, вся волога буде виведена з двору, буде піднято двір, паркувальна зона зроблена, а квартири вже ж люди хай ремонтують самі, що стосується підвального приміщення  – все це буде зроблено. Все це буде зроблено в цьому році”, – говорить Володимир Войтенко.

comments powered by HyperComments