У Сумах презентували 14 краєзнавчих книг

14 науково-документальних книжок презентували в обласній науковій бібліотеці. Це краєзнавча література, видання якої присвятили 100-річчю Української революції 1917-1921 років та до 79-ї річниці створення області.
Геннадій Іванущенко презентував 6 власних та 1 книгу у співавторстві. Над ними працював більше 10 років. «В часи колоніального поневолення було дуже багато неправди написано, дуже багато кон’юнктурних моментів, де мало помітний був український сегмент нашого краю. А наші фонди дуже багаті. Це не є якісь самі по собі завершені дослідження – це скоріше база для майбутніх журналістських статей, розслідувань, для блогерів, для популяризації того чи іншого періоду, а вже остання книга зорієнтована на більш широкі верстви. Я знаю її охоче в школах читають і серед наших військових зустрічав позитивні відгуки», – розповів автор.
«Село Лікарське в контексті історії Слобідської України» – книгу із такою назвою презентувала історик Галина Корогод. Разом із чоловіком над нею працювали близько 5 років. Захотіла писати про Лікарське через те, що це її рідне село.
«В історії села відбилась історія всієї України, всі ті перипетії, складнощі, труднощі, які пережив український народі й особливо значне місце і в книзі відводиться революції 1917-1920 рр. Документи, які відносяться до історії цього села, думаю і не тільки цього села розпорошені по багатьох архівних фондах і тому хотілося віднайти матеріалів, щоби робота носила дійсно науковий, а не публіцистичний характер», – розповіла авторка.

 Олег Корнієнко прентував дві книги. Збірник документів про Слобідський козацький полк і «Зброя, спорядження та символіка козацького війська». Остання книга мала бути надрукована за державні гроші у 2009 та 2013 роках. Та через брак фінансування її видали тільки зараз. У ній автор намагався популяризувати невідомі моменти українського козацтва.
«Істориків часто називають якимись казкарями, хоча насправді історія наука не менш точна ніж математика, бо воно, а має історичні допоміжні дисципліни й історичні й спеціальні й ось тут якраз проблема полягала у тому, щоб зібрати розрізнені факти воєдино і складати з них цільну мозаїку, цільну картину», – поділився враженнями Олег Корнієнко.
«Такі видання піднімають серйозний плат української історії, регіональної історії й серйозний пласт української історичної пам’яті, яка сьогодні знаходиться на стадії свого формування. Тому звичайно дуже цікаво і долучитись до створення таких видань усім науковця Сумщини й звичайно прочитати й долучитись до цього інформативного пласту», – пояснила кандидат історичних наук Віра Іванова.
Усі книги були надруковані коштом обласного бюджету. На них витрати майже 200 тисяч гривень. Усі 4400 примірників можна буде переглянути у бібліотеках області, школах Сум та районних центрів.

comments powered by HyperComments