У Сумах розпочинають громадські слухання щодо забудови Еспланади


Висловити свої зауваження чи пропозиції. У Сумах розпочинають громадські слухання щодо забудови території між вулицею Харківською та проспектом Лушпи – місцини, де збираються зробити Еспланаду. Проект детального планування території представили у Сумській міськраді.

Олександр Фролов, начальник відділу управління архітектури та містобудування Сумської міськради, говорить: “Пропозиції до проекту містобудівної документації на місцевому рівні відповідно до законодавства мають право надавати повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території щодо якої розроблені відповідний проект, юридичні особи об’єкти не рухового майна, які розташовані на території, власники та користувачі земельних ділянок”

Дмитро Лантушенко, депутат Сумської міськради (Фракція БПП «Солідарність»), зазначив: «Це буде проект архітектора Біленка без утримання дитячого садочка, без окремої школи, без відповідної спортивної інфраструктури, без відповідних озеленень. Це проект приватного забудовника, який чітко лобіює найбільшу кількість будинків і жодним чином не думають за інтереси мешканців прилеглих територій»

Олександр Біленко, головний архітектор проекту, зауважив: «Всі зауваження опрацьовуємо. Далі буде містобудівна рада. Вона дасть свої зауваження. Але громадські слухання у нас проходять по закону»

Андрій Кривцов, головний архітектор Сум, розповів: «З проектною документацією можна ознайомитися на Воскресенський, 8-А, тобто в управлінні архітектури та містобудування, вони будуть вивішені на стендах і документація в повному обсязі також знаходиться в управлінні»

За тими малюнками, що представили журналістам, на ділянці між Харківською та проспектом Лушпи планують звести житлові секцій висотою до 20 поверхів. Між ними пішохідна зона з газонами. Через річку Псел переправа у бік центру Сум; окремий пішохідний міст – до торговельного центру на проспекті Лушпи. Нині у цьому районі йде будівництво. Веде його компанія «Сумбуд».

Розпочали будівництво «Еспланади» у 2013 році. Загальна площа її складає 13 гектарів. За планом тут мають жити близько 10 тисяч людей.

Замовником документа – детального планування території Еспланади – є управління архітектури та містобудування Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради. Виконавець робіт – фізична особа підприємець Біленко Олександр Ісакович. Платив за роботу «Сумбуд». Чи планує там забудовник об’єкти соціальної інфраструктури – садочки та школи, нам дізнатися не вдалось: телефон голови правління Олександра Бритова протягом дня був вимкнений. За стаціонарним телефоном черговий повідомив, що співробітники до 15 січня знаходяться у відпустках.

Від 27 грудня проект детального планування території Еспланади архітектора Олександра Біленка оприлюднений на сайті Сумської міської ради. Збиратимуть думки сумчан щодо нього до 31 січня. Цей документ єдиний у доступі громади. Існують й інші графічні варіанти забудови Еспланади. Віктор Шахов, архітектор, говорить: «Ми працювали з Олександром Ісаковичем разом. Ми дійшли до розгляду першого варіанту, а потім це все розкололося. Альтернатива. У мене це Еспланада – це як зелена паркова зона, з висадкою каштанів або дубів. А у нього це асфальтована вулиця. Мій варіант і варіант Олександра Ісаковича це поки є принципові рішення, це ще не документація»

comments powered by HyperComments