У Сумах відбувся ІТ-форум

На ІТ-форумі у Сумах, учасники могли взяти участь у двох панельних дискусіях: інформаційні технології в аграрному секторі та цифровізація суспільства. На прикладі конкретних проектів розглядали, як можна осучаснити місто.
«Припустимо, проект такий, як електронний квиток. Є різні технології та ми зараз не говоримо про втілення якоїсь конкретних технологій. Місто Біла Церква ввело диференційовану оплату в залежності від того, де ти купуєш квиток. Якщо – електронний квиток, то це вартість найменша. Якщо ти придбав разовий – у тебе вартість найвища. Тим самим, ви стимулюєте людей до використання тих чи інших технологій. Це важкий процес і водночас усього не вирішити. Якщо тут зараз обрати правильні кроки – це дасть можливість і людям оцінити якість цифрових трансформацій й місту збільшити доходи з оплати за проїзд», – для прикладу розповів виконавчий директор ГС «Хай-тек офіс Україна» Андрій Бірюков.
«Чат-бот це спеціальна програмка, яка може бути влаштована до будь-якого месенджеру та виконувати певні функції з інтерфейсом. Наприклад, ми зробили систему, яка наприклад ви ідете по університету, бачите якусь проблему. Ви її сфотографували – відправили через бота, потім адміністрація переглядає ці проблеми та їх вирішує. Люди можуть переглядати на сайті список всіх проблем», – розповів студент, розробник програми Владислав Гончаренко.
На обговорення цифрових трансформацій, до Сум прибули гості з Польщі та Естонії.
«Саме цей напрям він показує можливості у майбутньому. Що нам аналізувати скажімо, якість роботи, що нам аналізувати доступ до ринку, хай цим займаються інші. Але наука, вчені – перед ними величезне завдання. Воно якоюсь мірою спільне і для поляків, і для українців. Це модернізація, цифралізація економіки в цілому», – пояснив координатор з питань України « Інституту східноєвропейських досліджень» (м. Варшава) Яцек Ключковський.
«Ми з українцями маємо спільну мову, ми довго жили в одній країні – у Радянському Союзі, тому розуміємо один одного. Також, Естонія протягом 25 років знаходиться у такому економічному просторі – скандинавському. Для прикладу, користуючись естонськими електронними цифровими рішеннями, які дозволяють вести бізнес через Естонію по всьому світу», – додав регіональний директор у Східній і Центральній Європі агентства розвитку підприємництва Естонії Яана Хейнсоо.
Власне, цим форумом у Сумах стартували Дні Польщі. Вони розраховані на три дні. Сьогодні, о 18.00 запланований концерт польської музики в обласній філармонії. А завтра, 9 листопада – відбудуться зустрічі офіційних представників Польщі з керівництвом міста та області.

comments powered by HyperComments