У Сумах відбувся мітинг студентів технікумів, училищ та коледжів області

 Мітинг проти фінансування з місцевих бюджетів вищих навчальних закладів першого-другого рівня акредитації. Мова йде про училища, технікуми та коледжі Сумщини. Таких по області – 23. З 1-го січня 2018-го року вони можуть почати фінансуватися не з державного, а з місцевого бюджетів.

На сумському Майдані Незалежності зібралося близько двох десятків громадських активістів та студентів.

«Вважаю, що навчальні заклади й інші стратегічні напрямки в державі, зокрема освіта і виховання майбутніх поколінь мають покладатися в першу чергу на державу, а не змушувати місцеві бюджети, які і так мають купу фінансових проблем, ще додатково витрачати гроші на утримання навчальних закладів», – каже учасник мітингу Кирило Бабенцов.

«Деякі із коледжів, технікумів прийдеться закривати. Ми ж виступаємо за те, щоб було продовження фінансування з державного бюджету», – додав учасник мітингу Антон Горпинченко.

Крім того, до Сум приїхали керівники училищ, технікумів і коледжів області, аби звернутися до бюджетного комітету, що сьогодні засідає в обласному центрі. Усього – близько двадцяти осіб.

«На минулому тижні ми провели обласну раду директорів ВНЗ першого-другого рівня акредитації і прийняли рішення звернутися починаючи від Верховної Ради, Кабміну, Президента і в тому числі до кожної фракції і до кожного комітету, щоб підтримали питання фінансування наших навчальних закладів – технікумів, коледжів і училищ, прирівняних до них з 1 січня 2018-го року з державного бюджету», – каже директор Сумського будівельного коледжу Валерій Гриценко.

« Ми підготували звернення письмове, тому якщо не вдасться сісти і поговорити і висловити це, то думаю, все-таки звернення буде передане і сподіваюсь на те, що воно буде прочитане, ми будемо почуті і проблема буде розглянута і усунута», – каже Тетяна Гребеник, директор політехнічного технікуму Конотопського інституту СумДУ.

На приїзд бюджетного комітету чекали майже дві години. Опісля, голові комітету передали звернення.

*Уточнення: у відео не правильно вказане прізвище учасника акції: Євген Лиманчук замість Євген Ливанчук.

comments powered by HyperComments