У Сумах сконструювали біонічний протез руки

«Інтелектуальний біонічний протез кінцівки тіла людини», іншими словами – штучна рука. Її  сконструювали науковці Сумського Державного університету. Вона має відновлювати функції втраченої руки та здатна навчатися новим рухам. Пристрій заснований на принципі штучного інтелекту: реагує на імпульси, що йдуть від мозку до руки.

Дослідник Артем Коробов каже: «На даному етапі потрібна доробка механічної складової даного апарату. І в майбутньому можливо буде виконувати рухи  кожним пальцем.  Може повністю згинати всі пальці»

Низьке енергоспоживання, неінвазивний метод зняття інформації та здатність пристроя до самонавчання – за словами науковців , це – основні переваги винаходу.

Дослідник В’ячеслав Москаленко говорить:  «Наша основна інновація спрямована на підвищення достовірності рішень, тобто точності рухів і покращення у процесі експлуатації Ті, що існують, вже мають базовий функціонал, їх адаптувати і  покращувати у процесі експлуатації неможливо, немає такого функціоналу»

Протез створили за допомогою 3-Д принтеру. Проект експериментальний, над ним працювали півроку. Витратили 15 тисяч гривень. Дослідники кажуть, якщо він піде у виробництво, коштуватиме дешевше закордонних аналогів.

Дослідник Артем Коробов додає:Є такі протези за кордоном, вони коштують 25 тисяч доларів, але у них обмежений функціонал і вони мануально керовані, тобто людині, щоб взяти щось, потрібно стиснути пальці самому, а саме фішка, яка дозволяє самому реагувати на сигнали людини і робити це з інтелектуальної складової, адаптуватися під різні умови – це і є ноу-хау
  Юрій Родіонов отримав травму правої руки 12 років тому, 11 з них має протез. Коштував він 10 тисяч євро. Юрій каже – закордонний пристрій складний у використанні та обслуговуванні.

Юрій розповідає:  «У мене сіла батарея. Модель даного протезу уже застаріла. В Україні не виробляється жодних функціональних протезів, є багато косметологічних. Але проблема людей з ампутацією верхніх кінцівок полягає не в косметологічних проблемах. В функціональних. Це те ж саме, що зав’язати шнурки. Це  вже велика проблема для людини». Хлопці з Політеху молодці, що знайшли цю проблему, почали нею займатися. Воно б допомогло. Але тут потрібно фінансування, тому що навіть щоб спробувати щось зробити, потрібні датчики, вони можуть підійьи комусь, а можуть не підійти. Потрібні ті самі двигуни, які коштують великі – дешевше, але це ж рука. Вона має бути спрятана не можна зовні акумулятор, як у роботизованої техніки, вони мають бути маленькими. Маленькі коштують дорого. Суто фінансування. Ніхто цю тему не підтримує »

 Наразі науковці шукають інвесторів. Якщо вони будуть –  винахід вдосконалюватимуть.

15 грудня минулого року проект переміг у фіналі київського фестивалю Сікорський Челленж та отримав премію і диплом лауреата президентського фонду “Україна”.

 

 

comments powered by HyperComments