В Сумах відкрився клуб юних кінологів


У Сумах відкрився кінологічний клуб по роботі зі службовими собаками. Назва – «Юний кінолог». Засновник – Головне управління Національної поліції в Сумській області. Навчання в клубі безкоштовне, його учасниками можуть стати діти до 17 років.

12-річна Ліза прийшла до клубу із власним цуценям – восьмимісячним ротвейлером на ім’я Кері. Каже, собаку тренує щодня і той може виконувати команди.

«Кожного дня вчимо нові команди, повторюємо, закріплюємо», – ділиться  досвідом Єлізавета, учасниця клубу «Юний кінолог».

Тимофій займається кінологією  більше року. За цей час разом з родезійським риджбеком брав участь у змаганнях з аджиліті – проходження собакою смуги перешкод.

«Я думаю, що колись теж буду кінологом» , – каже Тимофій, – «Він вже вміє багато команд: і перестрибувати перешкоди, і слухняність»

Мати Тимофія Ірина Моісеєва додає: «Дитина не сидить біля комп’ютеру, а займається спортом. Там теж  фізичні навантаження, бігати аджиліті – це не кожна доросла людина зможе. А для дитини – це цікаво, спілкується з тваринами, встановлює контакт з собакою. І він більш відповідально до цього підходить, не просто що собака у нас вдома живе, а що з нею потрібно гуляти, давати певні команді, щось дозволяти, щось ні».

Зараз в клубі – 14 юних кінологів. Тут будуть проводитись заняття зі слухняності та практики з аджиліті спорту.

Олена Гладкова, інструктор з дресирування Кінологічної Спілки  України каже:

«Тут діти вчаться не тільки управляти собакою, вони перш за все виховують себе. Вони вчаться бути організованими, розуміти собак, управляти їх внутрішнім станом . Ті діти, у кого є собака, можуть приходити з собакою будь-якого віку, якщо у дитини немає собаки, я їм надаю можливість займатися з собаками кінологічного центру Нацполіціі»

Заняття в клубі будуть тричі на тиждень. Собак та їхніх власників готуватимуть і на змагання,  і на перспективу – у ряди поліції Сумщини.

Олег Кузьменков, заступник начальника ГУНП в  Сумській області:

«Собака – це розкриття злочинів в першу чергу. Це розшук  злочинців і розкриття злочинів, пов’язаних  з наркотиками, зброєю, вибухівкою. Великий спектр роботи собака проводить»

comments powered by HyperComments