АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Відновити чи створити нову: у Сумах говорили про муніципальну обсерваторію

Виставка астрономічних світлин, інсталяція космічних об’єктів та екскурсії до планетаріїв. У рамках проекту «Суми космічні» впродовж квітня-травня спільнота «АстроСуми» разом із організацією «Подумай» говорили про космос і астрономію. За кінцеву мету хочуть мати муніципальну обсерваторію.

Ініціатори вже взяли участь у грантовій програмі «CANaction» на отримання 50 тисяч євро для реалізації свого проекту, але до числа переможців не втрапили. Тепер проект планують запропонувати до громадського, тобто партисипативного бюджету, щоб отримати фінансування від міста.

  «Якщо наш проект не оберуть, то є ще можливість написати міську цільову програму, але шляхи її організації треба ще узгоджувати з управлінням фінансів, з усіма структурами, щоб втілити проект за бюджетні кошти. А  можливо, інвестори зможуть допомогти в цьому», – говорить голова ГО «Подумай» Євген Кузьмичов.

 У Сумах обсерваторія розташована на території ботанічного саду Сумського державного педагогічного університету. Відкрили її в 40-х роках з метою вивчення студентами астрономії. За словами директора ботанічного саду Сергія Будника, обсерваторія не функціонує з 70-х років. Актуальність втратила з розвитком Сум – міське освітлення заважає досліджувати зоряне небо. Потім приміщення використовували як навчальний клас для студентів природничого факультету.

 «У нас була попередня розмова з ректором, і на сьогодні ми обговорюємо питання про можливість реанімувати роботу обсерваторії, але з тієї обсерваторії , окрім назви , нічого немає. Усе устаткування забране звідти в кінці 60-х років. Якщо ми побачимо, що це під силу бюджету, то ми зможемо, можливо, в цьому році зробити плани, а в наступному році візьмемо, але це робота рутинна і не робиться за один місяць», – розповів заступник сумського міського голови Степан Пак.

comments powered by HyperComments