Відсьогодні працівникам Сумського НВО пообіцяли почати виплачувати зарплату


Сьогодні у Сумах збиралися сторони конфлікту у заборгованості зарплати працівниками Сумського НВО.  Збиралися двічі – у різних залах. У приміщенні Сумського НВО  о 9 ранку розпочалася нарада. На неї запрошені керівництво заводу та незалежна профспілка, представники влади міста та області. Журналістів на нараду не пустили. За 2 години потому перемовини перемістилися у державну адміністрацію.

Микола Биченко, заступник голови незалежної профспілки Сумського НВО каже: “Люди живуть в борг. І напозичалися в декількох чоловік. Працюючи, заробляючи  – це сором. У подальшому, якщо не будуть виконані наші вимоги трудового колективу, які вчора були озвучені, ми не беремо на себе відповідальність за подальші акції протесту і наслідки”. 

Заступник директора департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Геннадій Пономаренко зазначив, що сума заборгованості по зарплаті підприємства – 62, 5 млн грн станом  на 1 квітня.

Керівника заводу (Олексія Цимбала) на нараді не було. Замість нього – його підлеглі.

“Благодаря тому, что мы получили поступление от наших заказчиков и получили НДС, мы в состоянии сегодня-завтра закрыть первую половину зарплаты декабря месяца. Требование погасить остаток зароботной платы декабря до 15 мая принято, но что это будет 15 мая конкретно,  мы заявить не можем. Все будет зависеть от того, какие денежные средства поступят на тот момент”, – повідомила в. о. фінансового директора Сумського НВО Валентина Василенко.

Один варіант – як вирішити питання – запропонував очільник області.

“За  рік зарплата управлінців Нафтогазу (10 управлінців) за минулий рік отримали 87  мільйонів гривень. Я думаю треба їх скоротити до 3, а ті 62 мільйони, що залишаться, виплатити”, – каже Микола Клочко, голова Сумської ОДА.

“Если мы сегодня сможем как-то закрыть декабрь месяц  – а как дальше? Надо глобально смотреть. Проблема не стала одного дня. Если проблема с собсвтенниками – то давайте претензии к ним предьявим. Звернення денег людям не даст”, – повідомив Володимир Токар, голова Сумської ОДА.

 Після засідання вирішили написати листа до Прем`єр-міністра, аби там посприяли погашенню боргів – на рівні власників заводу.

Нагадаю, вчора на вулиці Металургів у Сумах заводчани мітингували. На пішохідному переході перекрили дорогу. Вимагали виплатити зароблене за 5 місяців.

У листопаді 2016 працівники заводу мітингували під стінами сумської адміністрації. Тоді просили очільників міста та області посприяли у проведенні відкритих тендерів.

Після втрати замовлення на 4 млрд грн  – пікетували НАК «Нафтогаз», компанію, яка не погодила  закупівлю «Укртрансгазом» обладнання та робіт у ПАТ “СНВО” для реконструкції трьох компресорних станцій. Це  через проект «Турецький потік», за яким російський газ до Туреччини буде подаватися в обхід України.

Зараз у поліції  розслідують два провадження: одне за статтею безпідставна невиплата заробітної плати, вчинена умисно керівником підприємства. Інше – за фактом привласнення коштів. За даними порталу Сміда найбільше акцій Сумського НВО належить фірмам бізнесмена Костянтина Григоришина.

comments powered by HyperComments