АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Запобіжний захід для екс-керівниці психлікарні суд не розглянув


Замість запобіжного заходу розглядали відвід слідчого у справі екс-головної лікарки Охтирської  психлікарні. Сьогодні у Зарічному суді мали слухати справу про обрання Лілії Неофітній запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Цього захотіла прокуратура. Сторона захисту не погодилася і подала клопотання про відвід слідчого.

Іваніна здійснила незаконне затримання Неофітної, а саме не зазначено час фактичного затримання, не повідомила про це нардепа, помічником якого є Неофітна, не роз’яснила права під час затримання. Порушення закону стосовно Неофітної зумовлює особисту заінтересованість в результатах кримінального провадження слідчого”, – говорить Василь Матішинець, адвокат підозрюваної.

“Вона хоче покинути Cумську область безпосередньо для лікування, оскільки їй було надано ненормальне лікування і вона не може його проводити в комунальному закладі Охтирської ЦРЛ. Вона може впливати на свідків  із числа працівників КЗ СОР, Максименко, Бариленко, зважаючи на те, що Середа вже змінив покази  під час допиту у судовому засіданні. Зважаючи на це моє попереднє клопотання про домашній арешт було відкликано, щоб замінити новим”, – каже слідчий Марія Іваніна.

Прокурор Роман Дронов каже, що заявлений відвід спрямований на  затягування розгляду справи.

Адвокат підозрюваної Валерій Буняк звернувся до уповноваженого ВР з прав людини.
“Із заявою про відвід є виписка з епікризу Неофітної і на 3 сторінці виписки написано, що прокуратура під час лікування видавала якісь розпорядження. Яким законом передбачення втручання у лікувальний процес? Ці незаконні дії порушують конституційне право Неофітної отримувати медичну допомогу, бо прокурор починає розпоряджатися, яким консиліумом лікувати”, – говорить чоловік. 

Чи розглянули заяву в Уповноваженого з прав людини – ми направили туди запит.  Сьогоднішнє ж  засідання відклали до розгляду клопотання. Нагадаю, 3 березня Лілії Неофітній суд виніс рішення про взяття жінки під варту. Там екс-лікар пробула 6 діб. 9 березня Апеляційний суд Сумської області змінив запобіжний захід на домашній арешт. Останній сплив 28 квітня.  Екс-головного лікаря Охтирської психлікарні  підозрюють у катуванні пацієнтів і залишенні їх у небезпеці. Санкції статті до 8 років позбавлення волі.

comments powered by HyperComments