АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

«Знімай Рожеві Окуляри» – у Сумах стартувала інформаційна кампанія

Мета кампанії – пояснити пацієнтам та лікарям, що знеболення наркотичними препаратами – це право кожного. Участь в обговоренні взяли радник міністра охорони здоров’я, представниця офісу Уповноваженого Верховної ради з прав людини, громадські діячі, які працюють з важкохворими та лікарі. До останніх були зауваження – за результатами опрацьованих анкет у радниці в.о. міністра охорони здоров’я України з паліативної допомоги Олександри Брацюнь.
«Чому, шановні колеги, досі у 17 році ви не призначаєте знеболення ефективного, чому ви його не призначаєте вчасно? Чому ви пишете, що деякі лікарі мають право виписувати рецепторні бланки. Чому ви пишете в анкетах, що треба підписи подавати до аптек, чому ви йдете на поводу в аптек, коли ви виписуєте морфіну сульфат, а вам пропонують морфіну гідросульфат і ви змушені переписувати заявку?», – запитувала посадовець.

«Зараз хворі або їх родичі можуть отримувати ці препарати за рецептами, навіть можуть отримувати їх на руки для використання та контролю, але лікарі досі побоюються це робити, хоча відповідальність лікаря за виписаний рецепт завершується рівно в той момент коли він віддав його в руки хворого», – пояснив керівник ГО «Клуб “Шанс”» Олексій Загребельний.

На засіданні торкнулися діяльності хоспісів. «На жаль, у паліативних відділеннях перебувають люди, які не є паліативними хворими. Будемо казати так, вони більше потребують соціального догляду, соціальної підтримки, а не перебування в таких відділеннях. Елементарні умови дотримання гігієнічних норм, елементарні умови догляду, коли вчасно поміняні «памперси», коли забезпечити таке харчування, яке потребує лежачий хворий і нагодувати його», – розповіла представниця офісу уповноваженого верховної ради з прав людини Олена Темченко.
«Ви розумієте, що це тяжке відділення на яке потрібно додаткове фінансування, яке буде головним болем для головного лікаря. Ми бачили, що маємо якусь нішу заповнити, проходило реформування закладів, закривались відділення туберкульозного профілю, закривались відділення акушерського профілю. І ми їх зробили, і на сьогодні ми пишаємось тими відділеннями, які змогли відродити, не використовуючи жодної копійки з бюджету», – пояснила спеціаліст І категорії управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Любов Приходько.
Нагадаю, в області нині діють 8 хоспісних відділень, розраховані вони на 125 ліжок. На найближчій сесії обласної ради депутати мають затвердити кошторис цільової програми. Попередньо називають цифру в 40 млн грн, а спочатку розраховували на 90 млн грн.

comments powered by HyperComments