11 ОСББ Сумщини не можуть скористатись “теплим кредитом”

11 ОСББ Сумщини не можуть скористатись правом на відшкодування відсотків за кредитами на заходи з енергозбереження. У Державному бюджеті закінчились гроші, передбачені на це.

Пані Валентина – голова сумського ОСББ «Злагода». Існує воно з 2000-го року. За три роки дії програми «теплих кредитів» узяли 3 позики – на 900 тисяч гривень. «Поміняли крани всюди, на опалення “спускніки” поставили. Утеплили труби. І гарячу і холодну воду поміняли. Лічильники, водомір”, – каже Валентина Калюжна, голова ОСББ “Злагода”.

А в будинку на Харківській,12 об’єднання співвласників створили у липні цього року. До початку опалювального сезону хотіли встановити індивідуальний тепловий пункт і замінити вікна у під`їздах. Розраховували на кредит у 550 тисяч гривень.

«Ми звернулись до Укргазбанку, оскільки у нас невеликий період після створення ОСББ і це нам дало можливість звернутися саме до цього банку. Відповідно до їх вимог ми сформували пакет документів, надали їм для опрацювання. Але нам було повідомлено, що пакет документів правильно складений, все відповідає, але на жаль скінчилися кошти на відшкодування. Тому це все призупинилося. Така наша перша ініціатива, по суті вона трішечки гальмується», – каже Олена Потапова, голова ОСББ “Харківська,12”.

Нагадаємо: програму компенсації заходів з енергозбереження уряд прийняв у 2015 році. Це від 20 до 40% вартості кредитів, для субсидіантів –до 70%. У 2016-му виділили на це з держбюджету 900 мільйонів гривень, цьогоріч 800 мільйонів.

“ОСББ дуже швидко вибрали ці кредити. І цього року, якщо не помиляюсь, вже два рази призупинялась ця програма через брак коштів. І на сьогодні дійсно банки уповноважені не надають ці кредити для ОСББ, бо коштів зараз взагалі для ОСББ немає”, – розповіла Юлія Чибиряк, аналітик громадянської мережі “ОПОРА” (м.Київ).

На сесії Сумської міської ради 28 вересня депутати звернулись до Уряду з проханням додати на наступний рік грошей. Цього тижня, за словами Романа Гученка, подібний лист пішов до столиці від галузевої Національної ради, що діє при Уряді. ” По даним Держенергоефективності України попит на 2018 рік приблизно 2 мільярди гривень, а в бюджеті на 18-тий рік закладено 400 мільйонів. Це на 2-3 місяці роботи програми, тобто це ніщо”, – каже  Роман Гученко, член Національної Ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ.

Разом із ОСББ на Харківській, 12 в Сумах, в області ще 10 таких об’єднань співвласників, які опинились за бортом «теплих кредитів». Нині їх не можуть профінансувати на близько 3,5 мільйонів гривень. Це – половина всіх «теплих кредитів», які взяли об’єднання співвласників Сумщини за три останніх роки.

«53 ОСББ в області взяли «теплі кредити» так само скористалися цією програмою на суму понад 7 мільйонів гривень», – зазначив керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь