60% вакансій у Сумах – робітничі

У Сумах потребують робітничих кадрів. Про це повідомили сьогодні в міському центрі зайнятості. Із майже 700 наявних вакансій – 60 відсотків із необхідних працівників – робітничі професії.

“У порівнянні з минулим роком кількість безробітних зменшилася на 3 відсотки. Сьогодні складає 2183 особи у порівнянні з минулим роком. Стабільні професії  на ринку праці в машинобудуванні –  це верстатники, водії, електрогазозварники, у сфері послуг –  це перукарі, швачки, офіціанти, пекарі. У  нас мало вакансій за такими професіями як вчитель”, – повідомив Микола Кухтик, директор Сумського міського центру зайнятості.

 Минулого року у Сумах знайшли роботу майже 5 з половиною тисяч осіб. На думку Іллі Несходовського, експерта групи економічного розвитку Реанімаційного пакету реформ, зменшення кількості зареєстрованих безробітних відбулось і  за рахунок працевлаштування внутрішньо переміщених осіб – жителів окупованих територій Луганської та Донецької областей.

“Якщо у попередні періоди було вагоме зростання кількості безробітних, це пов’язано з війною, те що люди переїхали, переселенці, які не були працевлаштовані, то в 2017 ситуація почала виправлятися.   У нас падає промислове виробництво, погане значення показали такі галузі  – будівельна, торгівля і сфера послуг. Це не ті сфери, які є сьогодні необхідними.  Мають бути здійснені кроки щодо зменшення завантаженості на заробітну плату шляхом, наприклад, відміни військового збору, зменшення ПДФО, це стало б економічним стимулом для збільшення виплат і для більшої зайнятості населення”, – говорить експерт РПР  Ілля Несходовський.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь