У Сумах відкрили перший музей посуду

Перший не лише у Сумах – в усій Україні відкрили сьогодні музей посуду. У ньому можна побачити з чого їли та чим користувались у побуті люди від часів Трипільської культури – до епохи царизму. 

Почалась ексурсія з танцювального перформансу. Далі – про ідею та історію цих екпонатів розповів засновник музею, колекціонер та краєзнавець Сергій Гуцан. Глечики, тарілки, вази для квітів, пательні, самовари та  пляшка для вина – усього тут більше 20 експонатів. 

Це ось хазарська сковорода, яка біля мене знаходиться – це унікальний експонат, який і не знав ніхто, що це сковорода, до того часу, доки я в музеї вікінгів в Осло не побачив і після цього воно ожило. А так як знайшли біля Сум декілька сковородок, то після того, я розповів обласному археологу і ми почали їх збирати по крупицях і сьогодні у рамках «Ночі музеїв» я буду передавати їх у обласний державний музей». Це життя моє, це те, що мені цікаво, це те, де я реалізовуюсь, де я можу якийсь там смак життя відчути. це дуже цікаво, для більшості людей», – розповів засновник музею Сергій Гуцан.

Одним із найцінніших експонатів цього музеї – є ось трипільський посуд, який датується 4 тисячоліттям до н.е. і був знайдений на Черкащині.

«Насправді цей музей він тут вже давно – ось ця поличка, вона була трохи вище і воно не читалось, тобто до неї складно було добратися, і не було інтерактивності й вирішили опустити й це і доводити це до ума і робити продукт культурний. Посуд – він супроводжує людину протягом усього життя. Звичайно, це невід’ємна частина культури», – додала організатор заходу Ольга Ковалевська.

«Я думаю, це дуже важливо для нашого міста, що маленьке, що ти прийшов, подивився. Ідеш по своїх справах – а тут бачиш такий музей, дуже дивуєшся і дуже-дуже сподобалось», – розповіла відвідувачка виставки Наталія.

Відвідати музей можна за адресою: вул. Героїв Крут 18\1. Працюватиме він безкоштовно для усіх охочий, а планові екскурсії тут планують проводити щонеділі за попереднім записом.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь