96-річна охтирчанка 40 років пропрацювала в Червоному Хресті


Ювілей  сумського товариство червоного хреста.  До сторіччя організації  ми поспілкувалися з  96-річною охтирчанкою –сестрою-милосердя. 40 років свого життя вона віддала Товариству.

96-річна Катерина Іванівна майже 70 років живе тут в Охтирці.  Зустрічає нас самостійно на вулиці. На підвіконні розсада . За нею доглядає самостійно. У кімнаті вже розповідає про часи війни, коли їй було 20 років.

Катерина Устименко говорить : “Шум гам, але тим, що кричать – терпимо ранені, а ті , що лежить мовчки – за нього хватаєшся.   Виносили поки саму поранило.  Череп розбитий, але завдяки тому, що плівка, де знаходився мозок, був цілий. Як булочка вийшла сюди. Обидві ноги, хребет, контужена”. 

Далі була   воєнруком в школі. Опісля  – приєдналася до Червоного Хреста. Його очільником   в Охтирці була 40 років свого життя. Загальний стаж роботи – 52 роки.

  Я почала працювати з нуля. Це важка праця, я працювала ненормовано, по 10-12 годин, думала, що мене з дому виключать. А будинком займалася в нічний час. Спала – 3-4 години, – говорить жінка.

У шафі сьогодні дістає мундир з відзнаками – ліворуч фронтовими, праворуч –  трудовими. Також Катерина Іванівна  – почесний донор.

 “Найголовніша нагорода з цього боку  – я відмінник Саноборони,  Червоного Хреста, охорони здоров`я,  медаль Пирогова. Здала 40 літрів 530 грам крові безкоштовно”,   – каже Катерина Іванівна.

Катерина Іванівна має 2 синів. 3 онуків. 2 правнуки і 2 праправнуків. Зараз живе сама.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь