Акція до Дня Незалежності України на кордоні з Росією

Акція до Дня Незалежності на кордоні з Росією. Такий захід мешканці Кролевця, що на Сумщині, проводять на міжнародному автопереході «Бачівськ» втретє, з початку збройного конфлікту на Сході.

Кролевчанин Олександр Бубнишев жив на Донеччині з 2014 року, з перших днів збройного конфлікту на Сході організував волонтерський рух підтримки українським військовим. Чому сьогодні тут, Олександр Бубнишев говорить:

«Організував волонтерський рух і от за це мене переслідували, Довелося з родиною виїжджати. В День незалежності України показати тим, що виїжджають за територію України, що вони покидають вільну Україну і їдуть, практично, до невідомості».

 Кролевчани роздають подорожуючим листівки надруковані українською, російською та англійською. Частина інформації адресована росіянам – нагадування про збройний конфлікт, інша – українцям – про небезпеку подорожі до країни-агресора. Самі учасники заходу, люди різних професій, так бачать ідею дійства так. Говорить Ольга Пономаренко:

 «Ідея – це достукатись до всіх, щоб пам’ятали, що Росія – країна агресор і там наші, теж, є люди, люди які в тюрмах, політичні в’язні і ми повинні про них пам’ятати і пам’ятати, що якщо тут нема війни, це не означає, що її нема там, на Сході».

 Інша жінка Людмила Шевченко, вважає

 «В Україні на сході іде війна, досить довго і закінчення, поки що, ми не бачимо і будемо інформувати людей, закликати до їхнього сумління. Про політичних в’язнів ми їм розповідаємо, що там наш Олег Сенцов, який голодує, якого ми підтримуємо».

 Позиція учасника акції Юрія Петрушенка:

 «Україна – це понад усе. По-перше, а по-друге, ті, хто не розуміє, щоб, знову ж таки зрозуміли. Не воїн, це держава захисник, котра свого ніколи, нікому, нічого не віддасть, а якщо треба, то і по зубам дасть».

 Акція тривала близько години. Більшість автомобілістів сигналами клаксонів підтримували учасників та брали листівки і жовто-блакитні кульки.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь